Krimi

Spôsobila nehodu v centre mesta

Takmer v úplnom centre mesta Dobšiná sa včera stala dopravná nehoda, ktorá vyzerala hrozivo a podľa viacerých svedkov neveštila nič dobré. Z pochopiteľných dôvodov neuvádzame priame fotografie z miesta nehody. Podľa našich informácií ale išlo o kolíziu občianky obce Vlachovo (E.R.), ktorá nehodu zavinila a obyvateľa Dobšinej (P.V.). Oslovili sme preto Krajské riaditeľstvo policajného zboru v Košiciach, za ktoré nám poskytol informácie Alexander Szabó.

„Včera (21.06.2012) o 09,30 hod. telefonicky oznámil na kl. 158 operačného strediska v Rožňave pracovník Integrovaného záchranného systému z kl. 112, že na ulici SNP v Dobšinej, pri pekárni sa stala dopravná nehoda medzi motocyklom a osobným motorovým vozidlom.

Na miesto boli ihneď vyslané policajné hliadky ktoré na mieste zistili, že 24-ročná vodička osobného motorového vozidla zn. Opel Corsa, riadila vozidlo od Námestia troch ruží do centra Dobšinej. Pri odbočovaní vľavo, na križovatke v smere k Jarkovej ulici, nedala prednosť protiidúcemu motocyklu, ktorý riadil 35-ročný vodič z Dobšinej.

Došlo ku zrážke vozidla s motocyklom a následnému zraneniu vodiča motocykla. Ten utrpel zranenia s dobou liečenia nad 6 týždňov. Vodička vozidla neutrpela žiadne zranenia a požitie alkoholických nápojov u oboch vodičov zistené nebolo. Vyšetrovateľ PZ začal trestné stíhanie vo veci prečinu ublíženia na zdraví. Miera a okolnosti dopravnej nehody sú predmetom ďalšieho vyšetrovania.“ Uviedol exkluzívne pre náš portál hovorca KR PZ.

Ilustračné foto: minv.sk