Spomienková slávnosť na oslobodenie Dobšinej

Dňa 28. januára 2019 si občania Dobšinej pripomenuli 74. výročie oslobodenia mesta Červenou armádou a Rumunskou armádou. Ich zásluhou sa Dobšiná stala ďalším mestom, ktoré sa zbavilo fašistického jarma a začalo žiť v mieri. Po odznení štátnej hymny a zavesení venčeka k pamätnej tabuli umiestnenej na budove radnice, primátor mesta, Ján Slovák, privítal účastníkov spomienkovej slávnosti a odovzdal slovo predsedovi SZPB v Dobšinej pánovi Františkovi Novotnému. Pán Novotný vo svojom príhovore priblížil prítomným priebeh oslobodenia nášho mesta. V závere svojho príhovoru zdôraznil, aby sme mladej generácii pripomínali hrôzy vojny, aby si každý uvedomil, že život v mieri nie je samozrejmosťou. Preto je potrebné vzdávať hold a vďaku všetkým, ktorí sa o to pričinili, ktorí pre našu slobodu obetovali to najcennejšie – svoj vlastný život.

-am-