Krimi

Spiacemu mladíkovi ukradli v dobšinskom parku mobily

 

Dnes nás informoval krajský hovorca polície o prípade krádeže v Dobšinej. Príslušníci Policajného zboru  z Dobšinej vypátrali dvojicu mužov, ktorí koncom augusta tohto roku v nočných hodinách v miestnom parku na ulici SNP v Dobšinej, okradli spiaceho mladíka. Ako uviedol krajský hovorca polície, poškodený v tom čase pod vplyvom alkoholu tvrdo zaspal na lavičke, čo páchatelia využili a prehľadali ho. Z vrecká nohavíc a bundy vybrali a odcudzili dva mobilné telefóny a z miesta odišli.

„Spôsobili mu škodu za viac ako 100,- eur. Odcudzené telefóny policajti zaistili u oboch obvinených, po vykonaní  procesných úkonov ich vrátia poškodenému. Z prečinu krádeže obvinili 27-ročného Gejzu a 29-ročného Matúša z okresu Rožňava, ktorým v prípade dokázania viny hrozí až dvojročné väzenie.“ Dodal krajský hovorca polície Alexander Szabó v závere. Súbežne mám polícia radí aj to ako postupovať v prípadoch kedy sme svedkami trestnej činnosti.

Prvoradá je obozretnosť, no ak dôjde k trestnému činu, snažte sa prekonať, čo najrýchlejšie prvý šok. V prvom rade neodkladne zavolajte políciu na číslo 158. Pri kontakte s políciou zachovajte pokoj a poskytnite tieto informácie: vaše meno a telefónne číslo, presnú adresu, popíšte udalosť. Až do príchodu policajtov nechajte všetko tak, ako ste našli. V žiadnom prípade nič neprekladajte, neupratujte a nechytajte zbytočne do rúk. Týmito činnosťami by ste mohli zničiť stopy, ktoré tu páchateľ zanechal.

Ilustračné foto: Stock.xchng

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »