Slovenský pohár SLA 3D 5. kolo v Dobšinej

V sobotu 11. júla 2015 náš lukostrelecký klub usporiadal súťaž v 3D lukostreľbe. Jednalo sa o  5. kolo Slovenského pohára, kde sme boli milo prekvapení, keď sa zúčastnilo skoro 100 lukostrelcov z celého Slovenska, ktorých privítal náš pán primátor Ján Slovák. Trať bola v krásnom prostredí Dobšinských lesov a vodnej nádrži Niže mesta. Na lukostrelcov čakalo 22 stanovíšť z 3D terčami zvierat v životnej veľkosti, na ktoré sa strieľalo z rôznych vzdialeností po dva šípy (max. vzdialenosť je 45 m).

Trať preverila fyzické schopnosti každého športovca , ale všetci súťažiaci ju zvládli a šťastne sa vrátili do cieľa kde na nich čakal výborný gulášik. Po dobrom obede bolo vyhodnotenie, kde sa umiestnili aj deti z nášho klubu na popredných miestach.  Veronika Vilimová 1. miesto, Adrián Klement 2. miesto, Marek Timar 4. miesto. Chcem sa poďakovať našim kuchárom za perfektný guláš, celému teamu LK Dobšiná a aj rodičom detí, priateľom ktorí nám pomohli zvládnuť celú organizáciu.

Naša vďaka patrí aj sponzorom, ktorí podporili našu akciu, Mesto Dobšiná, pán primátor Janko Slovák, Mestské lesy Dobšiná a Lesopartner s. r.o. Ešte jedno poďakovanie patrí nášmu predsedovi SLA 3D Jožkovi Dugelovi, že nám umožnil usporiadať takýto pretek. Všetkým súťažiacim ďakujem, že sa zúčastnili v takom počte a budem rád ak prídete aj na naše budúce podujatia.

Peter Vilim predseda LK Dobšiná, foto: Vladimír Václavík