Slovenská sporiteľňa ohlásila koniec v Dobšinej

Je všeobecne známe, že v minulom období ukončila svoju činnosť v Dobšinej pobočka VÚB, ktorá zakrátko zrušila aj bankomat vo svojom vlastníctve. Všetko vraj pre nerentabilitu pobočky, ktorá sa po istom čase dostala do červených čísel. Klientom banky teda nezostávalo nič iné, iba cestovať do 27 km vzdialenej Rožňavy, prípadne si svoje bankové produkty preniesť do inej, konkurenčnej banky. Mnoho obyvateľov tak v dobrej viere aj urobilo, keďže v meste zostala jediná banka ponúkajúca moderné bankovníctvo vo forme pobočky Slovenskej sporiteľne.

Miestni po tomto kroku kritizovali dostupnosť iba jediného bankového miesta a ešte viac iba jediného bankomatu pre celú spádovú oblasť. V týchto dňoch prišla pre mesto správa, ktorá rozhorčila azda každého. Vedenie pobočky Slovenskej sporiteľne, dnes na svojich vstupných dverách vyvesilo jednoduchý, zato zrozumiteľný oznam o ukončení prevádzky. Ako sa v ozname píše „Vážení klienti, pobočka Slovenskej sporiteľne v Dobšinej bude 27. decembra 2013 zrušená. Radi vám poradíme na našich najbližších obchodných miestach.“ Ktoré sú samozrejme v Rožňave.

Bankomat vraj vedenie banky v Dobšinej ponechá, otázne ale je dokedy. Dnes sa preto v tejto súvislosti na pôde Mestského zastupiteľstva pýtal za všetkých občanov poslanec Ján Slovák, ktorý povedal: „Jedno mesto keď nebude mať žiadnu banku, nakoniec si vezmú aj bankomat so sebou a budeme neviem ako existovať. Chcem sa spýtať, či primátor už podnikol nejaké kroky a jednania, aby sa tu zachovala pobočka.“ Spýtal sa mestský poslanec a dodal aj viacero faktov. Tie, ako aj vyjadrenie primátora mesta Dobšiná, Karola Horníka si môžete pozrieť v pohodlnej forme videa pod príspevkom.

Foto & video: Redakcia MD