Šport

Slovák, Majerčák, Kollárik na Rally Tríbeč

 

Dňa 26.mája 2012 sa konalo druhé podujatie slovenského DMACK Tyres Rally 2012, ako Rally Tríbeč. Dokonca za účasti troch rodákov z Dobšinej. Prvá posádka rožňavského tímu L Racing- Ján Lipták a Ján Slovák na vozidle Subaru Impreza WRX Sti, a druhá posádka žilinského KL Racing Teamu, Vlastimil Majerčák – Marcel Kollárik na vozidle Mitsubishi Lancer EVO IX .

 

Napriek faktu, že šéf tímu Janko Lipták so svojim spolujazdcom Jánom Slovákom prišli na súťaž, aby sa zúčastnili obhliadky tratí, nakoniec na trať ani nevyrazili. Ihneď po príjazde do Topoľčanoch ich totiž zastihla správa od tímových mechanikov, že motor ich Subaru Impreza WRX STi stratil tlak, napriek tomu, že ten bol iba týždeň pred súťažou na brzde. Subaru preto ostalo v tímových dielňach nefunkčné a dvojica Jánov sa mohla zúčastniť súťaže iba v pozícii divákov.

 

Lepšie sa darilo druhej posádke Majerčák- Kollárik na ich Mitsubishi.Hlavný cieľ mali, dojazdiť Rally Tríbeč a dôjsť na cieľovú rampu a  vylepšiť priebežné poradie šampionátu, to sa im aj podarilo. Napriek menším technickým komplikáciám s motorom a neskoršie s diferenciálom, skončila naša Dobšinská   posádka jazdiaca pod vlajkami KL Racing Teamu vo svojej triede na 8 mieste a v absolútnom poradí na 15 mieste. Posádky KL Racing Teamu a L Racing čaká na konci mesiaca ďalší pretek a to 29-30. júna Rally Lubeník 2012.

 

Vlado Václavík, foto z podujatia aj na www.vladofoto.eu

{gallery}foto_sport/rally_tribec2{/gallery}

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »