Aktuality

Slávnostný záver školského roka v Dobšinej

 

Vo všetkých školách na Slovensku zazvonil zvonec posledný krát pred veľkými prázdninami 30. júna 2017. Inak tomu nebolo ani v Dobšinej, kde sa žiaci tešili na vytúžené voľno a v posledný deň si preberali vysvedčenia. S výsledkom svojho snaženia boli niektorí spokojní viac, niektorí menej, ale úsmev nechýbal nikomu, keďže prevládla radosť z nadchádzajúcich letných týždňov. V posledný školský deň zazneli aj neodmysliteľné slávnostné príhovory vedení škôl na nádvoriach plných žiakov. Starší študenti, ktorí opúšťali svoje školy, ktoré roky navštevovali sa v posledný školský deň premenili na mladé dámy a pánov.

Ako prvé zahájilo slávnostné ukončenie školského roka 2016/2017 miestne Gymnázium v Dobšinej, kde sa študenti stretli o 08:00 v priestoroch telocvične školy. Okrem slávnostného príhovoru riaditeľky školy, Ing. Alice Krivanskej, boli ocenení aj žiaci, ktorí počas školského roka školu reprezentovali prostredníctvom rôznych súťaží, olympiád, korešpondenčných seminárov, online súťaží na okresných, krajských aj celoslovenských úrovniach. Na ZŠ v Dobšinej svoje prvé vysvedčenie dostali malí prváci, kde sme navštívili 1. A. Žiaci z 9. A, kde sme taktiež zavítali, opúšťajú svoju školu, no pred nimi je život stredoškolákov plný nových priateľstiev a skúseností. Na nádvorí školy boli taktiež ocenení študenti, ktorí reprezentovali školu na rôznych podujatiach a súťažiach. Brány škôl sa pre študentov znovu otvoria v novom školskom roku 2017/2018 4. septembra 2017.

Foto & video: Juraj Karika

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »