Slávnostne otvorili budovu Komunitného centra v Dobšinej

Dňa 03.8.2017 primátor mesta Dobšiná, Ján Slovák prestrihnutím pásky slávnostne otvoril novú budovu na Novej ulici, kde od 01.08.2017 sídli  Komunitné centrum mesta Dobšiná. Mesto budovu odkúpilo v októbri 2016 pre účely komunitnej práce za sumu 15000 eur. Slávnostného otvorenia sa zúčastnili aj zástupcovia z radov zamestnancov a poslancov mesta Dobšiná. Odborná garantka komunitného centra, PhDr. Eva Mihóková privítala hostí a poďakovala všetkým, ktorí sa pričinili o to, aby v nových priestoroch mohli ďalej vytvárať podmienky pre zlepšenie spoločenského a sociálno-ekonomického postavenia rómskeho etnika, mohli zvyšovať vzdelanostnú úroveň miestnych a pracovať na zlepšovaní vzťahov medzi rómskym etnikom a majoritnou spoločnosťou.

Budova potrebuje ešte nemalé investície, no želáme si, aby sa naši klienti v doteraz upravených priestoroch cítili dobre. Pán primátor oboznámil prítomných aj so zámerom Mesta Dobšiná podať žiadosť o poskytnutie nenávratného finančného príspevku na rekonštrukciu Komunitného centra a poďakoval OZ Detstvo deťom za doterajšiu spoluprácu a prenájom priestorov na Zimnej ulici, kde doteraz KC sídlilo. Po slávnostnom otvorení si prítomní prezreli priestory budovy. Nasledoval kultúrny program, kde sa dievčatá z komunitného centra predviedli v nových rómskych krojoch a zatancovali rómske tance za hudobného a speváckeho doprovodu Štefana Gunára. Všetci si želáme, aby sa v nových priestoroch darilo naplniť ciele komunitnej práce a poslanie komunitného centra v našom meste.

Sídlo Komunitného centra v Dobšinej: Nová 851, 049 25 Dobšiná
Kontakt: 058/ 443 10 28