Kultúra

Slávnostné otvorenie Mestskej knižnice v Dobšinej

V pondelok 4. marca 2019 Mestská knižnica v Dobšinej privítala pozvaných hostí, čitateľov a tiež občanov mesta pri príležitosti slávnostného otvorenia rekonštruovaných priestorov mestskej knižnice. V úvode vedúca oddelenia kultúry a športu p. Anna Macková privítala účastníkov podujatia a v krátkosti oboznámila prítomných s priebehom rekonštrukcie knižnice. Projekt rekonštrukcie z verejných zdrojov podporil  Fond na podporu umenia. Aj v tomto roku vyšla výzva FPU, kde sa opäť budeme uchádzať o finančné prostriedky na ďalšie skvalitnenie prostredia Mestskej knižnice v Dobšinej. Slávnostný prípitok a prianie do ďalšieho obdobia predniesol primátor mesta, pán Ján Slovák.

Stretnutie v knižnici pokračovalo úvodným podujatím, na ktorom pracovníčka knižnice p. Štefánia Heutschyová privítala pána Alana Dologa (rodáka z Dobšinej), autora knihy „Naše dejiny úplne inak“. Autorská beseda zaujala všetkých zúčastnených. Sám autor sa v úvode prihovoril k účastníkom nasledovnými slovami:

„Kniha vás asi prekvapí každou kapitolou. Pravdepodobne sa vám budú zdať moje zistenia a myšlienky absurdné, nereálne, mnohé budú pre vás úplne nové. V tejto knihe, ktorá nemá ambície byť vedeckou knihou, neudávam ku každej informácii zdroje a použitú literatúru. Verím, že kniha podnieti skutočných bádateľov k tomu, aby pokračovali v týchto chodníčkoch a nachádzali nezvratné dôkazy o tom, že slovenská história je rovnako veľká, ako história ktoréhokoľvek „veľkého“ národa“.

-am-