Skvalitnenie služieb v mestskej knižnici Dobšiná

Mestská knižnica v Dobšinej v rámci skvalitnenia a rozšírenia služieb sprístupňuje on-line katalóg Clavius, ktorý umožňuje čitateľom rezervovanie dokumentov, sledovanie konta svojich výpožičiek a samoobslužné predlžovanie výpožičnej lehoty. Práca s on-line katalógom je jednoduchá. Vyhľadávanie určitej položky v katalógu je prístupné všetkým, členom aj nečlenom mestskej knižnice. On-line katalóg Vám ponúkne vyhľadávanie možnosti a tak sa dozviete, či sa Vami žiadaná položka nachádza vo fonde aj s informáciou, či je práve požičaná alebo je k dispozícii.

Pre členov knižnice sú prístupné nové on-line služby. Môžu si rezervovať dokumenty, sledovať konto svojich výpožičiek, môžu si predlžovať výpožičné lehoty priamo cez internet. Po otvorení on-line katalógu sa vstupuje cez „ vaše čitateľské konto „ po zadaní čísla preukazu a PIN /RRMMDD/ a tak sa môžu realizovať tieto služby. On-line katalóg nájdete na oficiálnej stránke mesta Dobšiná www.dobsina.sk v kategórii kultúra a šport, v sekcii mestská knižnica. Bližšie informácie získate na telefónnom čísle 058/7941163, prípadne mailovej adrese kniznica@dobsina.sk .

Pracovníčka mestskej knižnice Štefánia Heutschyová