Aktuality

Školy s dobrovoľníkmi z ekologickej súťaže Tatranskí rytieri zrealizovali tri víťazné projekty

 

V rámci celoslovenského, environmentálneho projektu Tatranskí rytieri sa na prvých troch víťazných miestach, v kategórii realizovateľný projekt, umiestnili školy ZŠ Rejdová, ŠZŠ Dobšiná a ZŠ Rakovec nad Ondavou. Víťazné školy si svoju výhru užili na triednom výlete v Tatrách a okrem toho sa ich projektové plány z papiera, v týchto mesiacoch, aj reálne vybudovali. Na realizáciách projektov spoločne pracovali zamestnanci škôl, žiaci, dobrovoľníci so spoločnosti Tatry mountain resorts, a.s., ktorí sú zároveň aj partnerom projektu.

Minulý týždeň v piatok prebehla posledná realizácia projektu v Špeciálnej základnej škole, Dobšiná. Na ich školskom dvore vznikla jedinečná Eko učebňa, ktorá bude slúžiť ako motivačná učebná pomôcka pre rôzne školské predmety. „Na vytvorení Eko učebne sme pracovali od rána. Na školskom dvore pribudli nové učebné prvky, ako napríklad veľké drevené figúrky na vzdelávacie Človeče nehnevaj sa!, drevená hra, ktorá obsahuje názvy a obrázky zvierat, informačné tabule, puzzle hra, pracovný stôl, reliéfna mapa Dobšinej s prírodných materiálov, pracovné listy, robil sa brezový plot, ako aj experimentálne nádoby pre sezónu jar 2018,“ priblížila Mgr. M. Pamulová, Špeciálna základná škola, Dobšiná.

TS Tatranskí rytieri

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »