Škola v Dobšinej sa rozhodla pomôcť štvornohým miláčikom

Spojená škola, Nová 803, Dobšiná sa rozhodla otvoriť svoje srdcia a poskytnúť pomoc nemým tváram. OZ „Pomáhať a chrániť zvieratká spoločne“ zachraňuje týraných a opustených psíkov.
Zamestnanci a žiaci školy chcú podporiť túto organizáciu a svojou troškou prispieť k skvalitneniu života najlepších priateľov človeka.  Hoci, keby niektoré psíky vedeli rozprávať, koľko tvorov z ríše ľudí by od hanby muselo chodiť po kanáloch? Prosíme všetkých milovníkov zvierat ako aj ľudí s „človečím“ srdcom aby pomohli a prispeli na lepší psí život.

Pes nie je vec. Je to cítiaca bytosť, ktorá si zaslúži našu lásku, opateru, starostlivosť… Pomôžme spoločne, malou dobrovoľnou finančnou čiastkou alebo materiálne. Psíky potrebujú deky, vankúše, prestieradlá, paplóny…..Ale aj čistiace a dezinfekčné prostriedky na splnenie a udržanie hygienických štandardov.

Príspevky môžete do konca kalendárneho roka dodať priamo škole, alebo kontaktujte tel. číslo : 0907 556 361 – Michaela Šofranková. Spojená škola, Nová 803, Dobšiná mala v pláne usporiadať dňa 10. 12. 2021 dobrovoľnú akciu pre týraných a opustených psíkov priamo v exteriéri školy. Verejnosť sa mohla potešiť výrobkami zhotovenými šikovnými rukami žiakov, pedagógov, majstrov. Vzhľadom na situáciu, ktorá nepovoľuje zhromaždenia a stretávania sa ľudí, si záujemci môžu pozrieť ponuku školy na facebookovej stránke – Pomôžme spoločne tým, ktorí to nedokážu sami. Čakajú Vás vianočné ozdoby a dekorácie, vkusné textilné tašky, náramky.

Ako aj potreby pre psíkov – búdy, pelechy, hračky a mnoho iných atraktívnych výrobkov. Podporte s nami dobrú vec. Veď zachrániť život čo i len jednému psíkovi musí zahriať pri srdci.
Škola zaručuje, že tak finančná ako aj materiálna pomoc sa dostanú do „TLAPIEK“ tých, ktorí to potrebujú.

Zároveň chceme vysloviť veľkú vďaku Nadácii VÚB, ktorá nám poskytla finančný príspevok na zakúpenie potrebného materiálu a umožnila zhotoviť a vyrobiť nevyhnutné produkty pre týraných a opustených psov. Vopred ďakujeme všetkým dobrovoľným prispievateľom, pre ktorých život nemých tvári nie je ľahostajný. „Keby som bola psom, najväčším mojim šťastím by bolo žiť v rodine, v ktorej som právoplatným členom, v rodine, ktorá ma bude ľúbiť!“

Autor: Michaela Šofranková a Iveta Csisková