Kultúra

Seniori vyrábali adventné vence

 

Na sklonku novembra do našich životov vchádza adventný čas. S adventom boli v minulosti spojené aj pôstne dni, keď sa popri duši malo očistiť aj telo. V domácnostiach sa po štyri nedele zapaľujú sviece na adventnom venci, ktoré symbolizujú mýtické obdobie 4000 rokov od biblického stvorenia sveta do narodenia Krista. V tomto období sa aj v Komunitnom centre Dobšiná realizujú rôzne aktivity pre deti aj seniorov ohľadom Vianoc.

Tentokrát pracovníčky komunitného centra pripravili aktivitu pre seniorov. V našom centre si spoločne seniorky s pracovníčkami vyrábali adventné vence. Tieto vence si mohli vyrobiť z pripraveného prírodného materiálu, ale aj z vianočných dekorácií, ktorými nás sponzorsky podporili miestni súkromní podnikatelia. Výrobu adventných vencov sme si spríjemnili počúvaním vianočných kolied, rozprávaním sa o Vianociach a spomínaním na ich detské vianočné obdobie.

Takéto aktivity sú v komunitnom centre veľmi obľúbené, pretože naši seniori s nami radí trávia svoj voľný čas a samozrejme aj tím komunitného centra sa im rád venuje. Týmto želáme všetkým obyvateľom mesta Dobšiná krásny sviatočný čas.

Tím KC Dobšiná

Translate »