Schválili víťaza konania, úpravu rozpočtu a vzdali sa odmeny

V pondelok 30. marca sa v zrekonštruovanej rokovacej sále Mestského úradu konalo v poradí 4. Mestské zastupiteľstvo. To malo pôvodne iba štyri body, no na podnet poslankyne PhDr. Evy Mihókovej bolo doplnené o diskusiu a interpeláciu poslancov a bod o zrieknutí sa odmeny za zastupiteľstvo presunutý na koniec programu.  V prvom bode prítomným poslancom prezentoval primátor mesta Dobšiná Ján Slovák zákonné normy, kde sa malo hlasovaním poslancov  zrušiť uznesenie o minulom víťazovi výberového konania na post konateľa Podniku služieb mesta Dobšiná, ktorý sa funkcie neujal.

Následne sa poslanci zaoberali odvolaním súčasného konateľa Podniku služieb mesta Tibora Harmathu a menovaním nového konateľa, Milana Lukáča, ktorý sa ujme svojej funkcie 01. apríla 2015. V treťom bode prezentovala úpravu rozpočtu mesta vedúca finančného odboru pri MsÚ Janka Šrenkelová. Mestské zastupiteľstvo schválilo I. úpravu rozpočtu na rok 2015 v oblasti príjmov v sume 15 252 650 eur a výdavkov v sume 15 246 960 eur, čo predstavuje prebytkový rozpočet v sume 5 690 eur.

V štvrtom bode bol prejednanáý majetok mesta vo forme prenajatých priestorov na zdravotnom stredisku. Žiadatelia požadovali prepis priestorov na inú osobu, čo ale z dôvodu Zákona o zriadení obcí a miest a smerníc, ktoré určujú nakladanie s majetkom, nie je možné bez vyhlásenia verejnej obchodnej súťaže. Nasledovala diskusia a interpelácia poslancov, do ktorej sa prihlásila PhDr. Eva Mihóková a poslanec Juraj Floch. V závere sa vedenie mesta vzdalo odmeny za zasadanie z dôvodu jeho krátkosti. Celý priebeh v poradí štvrtého Mestského zastupiteľstva nájdete vo forme videa pod príspevkom.

Foto & video: Redakcia MD