Kultúra

Samospráva je najmä o šikovnosti a odbornosti zamestnancov

Plynulý chod samospráv je závislý najmä na šikovnosti a odbornosti ľudí, ktorí v nich pôsobia. Platí to aj pre Dobšinú, kde sa v riadení oddelení, či všetkých stupňoch zamestnaneckých pozícií očakáva dôslednosť, precíznosť, no najmä úprimná snaha vykonávať svoje povolanie čo najlepšie. Živým dôkazom týchto cností je pani Janka Šrenkelová, vedúca finančného oddelenia pri MsÚ v Dobšinej, ktorá nedávno získala za svoju dlhoročnú prácu ocenenie od Asociácie komunálnych ekonómov SR (AKE SR). Ako nám pani Šrenkelová prezradila, pracovať na MsÚ v Dobšinej začala roku 1976, takže v tomto roku oslávila 40-ročné, pracovné jubileum, kde za ten čas stihla prejsť najmä v začiatkoch viacerými pozíciami na jednotlivých oddeleniach.

Od roku 1993 je vedúcou finančného oddelenia pri MsÚ Dobšiná a ako sama hovorí „prácu vnímam ako niečo prirodzené a pristupujem k nej zodpovedne ako k svojej domácnosti.“ Pani Šrenkelová je jednou zo zakladajúcich členov AKE SR, ktorá pôsobí na Slovensku už 20 rokov. K zodpovednej práci samozrejme patrí aj neustále vzdelávanie. „Naša asociácia, Medzinárodná účtovnícka organizácia CIPFA so sídlom v Londýne a Univerzita Mateja Bella v Banskej Bystrici vytvorili vzdelávací program, kde na pôde Ekonomickej fakulty Univerzity Mateja Bella sme mali možnosť navštevovať prednášky a úspešné ukončenie štúdia sa dá považovať za postgraduál k vysokoškolskému štúdiu, všetko po dobu dvoch rokov so získaním certifikátu.“ Prezradila s dávkou skromnosti pani Šrenkelová. V mesiaci október 2016 jej AKE SR pri príležitosti 20. výročia svojho založenia udelila ocenenie s názvom Osobnosť AKE SR, za osobný prínos a rozvoj asociácie, za zdieľanie svojej odbornosti v prospech jej členov a za pozdvihnutie celkovej úrovne finančného manažmentu v rámci Slovenska. Za Mesto Dobšiná a všetkých kolegov pani Šrenkelovej gratulujeme a ďakujeme za príležitosť s ňou spolupracovať.

Text & foto: Juraj Karika