Reportáž TV JOJ z otvorenia námestia

 

Ako sme vás informovali v Dobšinej sa dňa 25. novembra slávnostne otvorilo zrekonštruované Námestie baníkov v Dobšinej.  Na otvorení sa zúčastnil primátor mesta Dobšiná Karol Horník, ale stranícky šéf primátora, predseda politickej strany SMER-SD Róbert Fico.

 

Celá akcia sa podobala praktikám minulého režimu, keďže na túto akciu boli nútene prizvaní aj žiaci niekoľkých tried zväčša z miestneho gymnázia. Otvorenie námestia sa podobalo skôr politickému mítingu, keď primátor mesta ďakoval bývalej vláde Róberta Fica za podporu pri realizácii projektu.

 

Celkové výdavky na projekt rekonštrukcie námestia boli 1 058 464,58 eur a mesto Dobšiná získalo nenávratný finančný príspevok vo výške 1 005 541,34 eur. Mesto samotné sa tak spolupodieľa sumou 52 923 eur.

 

Väčšina obyvateľov s takouto formou rekonštrukcie námestia podľa našich informácii nesúhlasí a prinášame vám pod príspevkom aj video z reportáže TV JOJ, ktoré bolo odvysielané dnes 28. novembra a nieslo sa v duchu nespokojnosti občanov s projektom. 


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »