Kultúra

Prvé tvorivé dielne v tomto roku s výrobou magnetiek

V priestoroch herne Mestského kultúrneho strediska sa dnes 22.januára konali tvorivé dielne. Tie boli v prvé v tomto kalendárnom roku a organizuje ich Centrum voľného času, detí a mládeže v Dobšinej v spolupráci so Základnou umeleckou školou. Dnešné tvorivé dielne sa zamerali na výrobu magnetiek, čo oslovilo najmä mladších. Tí sa stretli o 15.-nástej, aby pomocou svojich šikovných rúk vytvorili predmety, ktoré môžu slúžiť ako ozdoba, ale môžu mať aj praktické využitie v domácnosti, či detskej izbe.

Ako pre náš portál povedala riaditeľka Základnej umeleckej školy v Dobšinej Mgr. Jana Krišáková: „Dnes sme vyrábali magnetky, ktoré vyrábame tradičnou technikou z kože. Je to netradičný materiál pre tento námet, ale uprednostňujeme tradičné materiály. Je to koža rôznych farieb, rôznych texúr, z ktorých sa potom vyrábajú figúrky veselé, zamračené, alebo zvieratká. Naďalej budeme pokračovať podľa plánu tvorivých dielní, čo je zahrnuté aj v pláne mesta Dobšiná.

V budúcom mesiaci plánujeme vytvárať ihelníčky. V celom minulom roku sme mali na našich tvorivých dielňach vysokú účasť, pričom niekedy je to až ťažko zvládnuteľné, ak ide o náročnejšie techniky. Niektoré dielne navštevujú skôr deti, no  mnohých prípadoch aj veľa dospelých, čo závisí od námetu. Budeme veľmi radi, ak nám obyvatelia zachovajú priazeň aj v tomto roku, Výber techník bude široký, pre deti, ale aj pre dospelých a veríme, že každý si nájde niečo, čo ho osloví.“

Foto: Redakcia MD