Privítali sme rok 2018, ďakujeme za vašu priazeň

V úvode nášho novoročného príspevku vám, našim čitateľom chceme zapriať pevné zdravie a úspech počas celého nového roka 2018, ktorý sme spoločne oslávili pred necelým dňom a plní očakávaní sme doň vykročili. Všetko za rachotu slávnostného ohňostroja a pohára šampanského. Dobšiná v minulom roku zažila mnohé, či už úspechy, alebo sklamania. O všetkom sme sa vás snažili informovať včas, no hlavne pravdivo a objektívne, čo je hlavným poslaním nášho – vášho portálu.

V mnohých prípadoch sme našimi príspevkami rozvírili hladinu zdanlivo pokojných vôd a otvorili diskusiu, tiež neštítili sme sa pýtať ani na menej príjemné záležitosti. Všetko v záujme informovanosti, na ktorú má podľa nášho mienenia každý občan nášho mesta právo. Tento portál je predovšetkým váš a snažili sme sa a aj sa budeme snažiť o to, aby bol miestom pre otvorenosť, rôznorodosť pohľadov, informácií, ale tiež riešení. Týmto ďakujeme všetkým, ktorí akokoľvek prispeli do nášho obsahu. Naďalej tak môžete robiť prostredníctvom mailovej adresy redakcia@mestodobsina.sk .

Presne pred šiestimi rokmi, sme spustili doteraz jediný plnohodnotný zdroj informácií pre našu oblasť www.mestodobsina.sk, kde postupne začali pribúdať aktuálne príspevky. V histórií Dobšinej sa pritom jedná o prvý a zatiaľ jediný občiansko-informačný projekt tohto druhu. Začiatky boli ťažké, pretože samospráva nášho mesta nebola navyknutá na nahrávanie videí, ktoré sme napríklad z mestských zastupiteľstiev začali zhotovovať, tiež sme zaviedli hojné využívanie infozákona v priamej praxi a dožadovali sa odpovedí. Dnes je všetko zmienené úplnou samozrejmosťou a s priamou podporou samosprávy nášho mesta.

Za šesť rokov fungovania nášho – vášho portálu, sme nadviazali kontakty s poriadkovými a záchrannými zložkami, až na krajskej úrovni, organizáciami na území nášho mesta, školami a školskými zariadeniami, samosprávou, ale aj šikovnými jednotlivcami z radov občanov a podieľali sme sa na príprave rôznych projektov. Na našej FB stránke MestoDobšiná.sk si nás „lajklo“ vyše 1200 stálych čitateľov. Mesačne vám v priemere prinášame okolo 20 príspevkov zo všetkých oblastí diania v našom meste. Za šesť rokov ich dovedna bolo 1330 a mnohé naše príspevky preberajú iné médiá od okresnej po celoslovenskú úroveň. Z nášho obsahu už tri roky vznikajú aj printové Dobšinské noviny vydávané s mesačnou periodicitou, ktoré boli predtým dvojmesačníkom. Snažíme sa vo všetkých smeroch o to, aby sa Dobšiná a jej občania už nikdy nedostali do informačného „hluchu“. Je tu Nový rok 2018 a my od našich snažení neupustíme a ďakujeme vám, našim čitateľom a sympatizantom za podporu, ktorú nám preukazujete.

Redakcia MD, ilustračné foto: FotoDobšiná