Krimi

Príslušníci Mestskej polície v Dobšinej riešili v júni

01.06.2017 o 21:00 hod. hliadka MsP počas pešej hliadkovej služby započula hluk v parku na ulici SNP za pomníkom. Pri priblížení k pomníku zistila, že občan nášho mesta požíva alkohol z fľaše na verejnom priestranstve. Za porušenie všeobecného záväzného nariadenia mesta dostal páchateľ blokovú pokutu.

02.06.2017 o 17:30 hod. prišiel občan nášho mesta osobne oznámiť, že ho pred predajňou ,,MILK- AGRO“ na ulici SNP fyzicky napadol opakovaným udretím rukou do tváre, len 15-ročný chlapec. Skutok bol realizovaný ako priestupok pokarhaním.

05.06.2017 o 18:30 hod. predavačka z predajne na Námestí baníkov telefonicky oznámila krádež 3 tyčiniek Snickers a balíku žuvačiek maloletým dievčaťom. Po preverení udalosti bola celá vec odložená na základe nízkeho veku maloletej páchateľky. Tovar bol vrátený do predajne a o veci bola upovedomená oznamovateľka a zákonný zástupca.

09.06.2017 o 11:00 hod. pracovníčka miestnej školy oznámila, že na škole došlo k napadnutiu maloletého žiaka starším mladistvým spolužiakom. Šetrením bolo zistené, že medzi žiakmi došlo k slovným nezhodám, čo sa vystupňovalo až k fyzickému napadnutiu, pričom k zraneniam žiakov nedošlo. Zákonný zástupca maloletého nesúhlasil s podaním oznámenia, keďže išlo o kamarátsku potýčku. Vecou bol oboznámený oznamovateľ, ktorý bude konať v rámci svojich kompetencií.

10.06.2017 o 02:30 hod. občan nášho mesta telefonicky oznámil, že na ulici SNP došlo pri ,,LILA Bare“ k dopravnej nehode. Páchateľ svojim súkromným automobilom narazil do verejného osvetlenia a do ordinácie veterinárnej lekárky, ktorá mala v ordinácii zranené zviera. Šetrením veci bolo zistené, že išlo o 20-ročného občana nášho mesta. Na miesto bola privolaná hliadka OO PZ Dobšiná a ODP Rožňava. O veci bol zároveň vyrozumený zamestnanec Podniku služieb mesta Dobšiná, ktorý zabezpečil opravu verejného osvetlenia.

10.06.2017 o 10:00 hod. došlo na ulici SNP pri podniku ,,EDO“ k dopravnej nehode. Hliadka zistila, že išlo o mladú 26-ročnú vodičku, ktorá nestihla zabrzdiť pred dieťaťom, ktoré vybehlo z parku rovno pod kolesá auta. Zrazené dieťa našťastie neutrpelo vážne zranenia, na miesto bola privolaná rýchla zdravotná pomoc a OO PZ, ktoré celú vec realizuje.

10.06.2017 o 23:30 hod. bol hliadkovou službou objavený páchateľ, ktorý odkopol smetný kôš na ulici SNP pri pamätníku. Smetná nádoba bola zároveň silným nárazom poškodená. Šetrením bolo zistené, že ide o páchateľa pochádzajúceho z nášho mesta, ktorý sa dopustil priestupku poškodzovania majetku. Za jeho konanie mu bola uložená bloková pokuta, ktorú zaplatil. Vo veci náhrady škody bol písomne upovedomený Podnik služieb mesta Dobšiná.

15.06.2017 o 12:15 hod. obyvateľka Gemerskej Polomy nahlásila krádež mobilného telefónu, ktorý mala položený na detskej trojkolke pred predajňou na Námestí baníkov, kým bola na nákupe. Poškodená oznámila, že sa jedná o telefón značky Lenovo v celkovej hodnote 70 €. Priestupok krádeže bude realizovaný v zákonnej lehote.

15.06.2017 o 22:45 hod. občan nášho mesta telefonicky oznámil, že v priestoroch rodinných domov neďaleko bytovky, kde býva počuje hluk, krik a hlasný spev. Hliadka MsP vec preverila a zistila, že naozaj dochádzalo k rušeniu nočného kľudu. Páchateľovi bola uložená bloková pokuta, ktorú zaplatil.

19.06.2017 o 20:00 hod. hliadka MsP narazila na zlodejov, ktorí kradli drevené hranolčeky v nezabezpečenom sklade reziva. Po podrobnom prešetrení boli identifikovaní 10 a 12-roční maloletí páchatelia, ktorí kradli drevnú hmotu miestnej firme. Priestupok krádeže bol realizovaný odložením, kvôli nízkemu veku páchateľov, ukradnuté rezivo vrátili späť na miesto v pôvodnom stave.

20.06.2017 o 21:20 hod. bola hliadka MsP na základe oznámení občanov mesta privolaná k čerpacej stanici v lokalite Niže mesta, kde sa nachádzalo malé šteňa nezisteného majiteľa. Psík bol zranený na krku a v zúboženom stave. Telefonicky bola o veci upovedomená veterinárna lekárka, ktorá súhlasila, že šteňa prevezme a ošetrí. Zároveň prisľúbila zabezpečenie nového domova pre psíka.

23.06.2017 o 08:40 hod. obyvateľka nášho mesta telefonicky oznámila nedovolený vstup jej bývalého manžela na jej pozemok a do jej rodinného domu. Na základe neustáleho prenasledovania jej bývalým manželom dostala strach, že jej môže ublížiť. Hliadka MsP sa spoločne s oznamovateľkou dostavila do jej domu. Podozrivý sa nachádzal ukrytý v podkroví, bol predvedený na OO PZ SR v Dobšinej, kde bol ďalej daný prípad riešený.

30.06.2017 o 11:30 hod. bol hliadkovou službou zistený na Jarkovej ulici maloletý občan pochádzajúci z obce Vlachovo, ktorý vyhadzoval odpad (plechovku od nápoja) do priľahlej záhrady. Za jeho nevychované správanie bol páchateľ pokarhaný, celá vec bola na základe nízkeho veku maloletého odložená.

MsP Dobšiná