Pripomenuli sme si 73. výročie oslobodenia Dobšinej

Mesiac január sa v Dobšinej každoročne spája so spomienkou na oslobodenie nášho mesta. Žijúcich pamätníkov týchto čias je stále menej a preto je na nás, na nastupujúcej generácii, aby sme si hrôzy vojny pripomínali, aby sme sa poďakovali všetkým účastníkom boja proti fašizmu, že môžeme žiť v mieri.

V pondelok, 29. januára 2018 o 14:00 hod. sme si aktom kladenia venca pred budovou Mestského úradu v Dobšinej uctili pamiatku bojovníkov proti fašizmu pri príležitosti 73. výročia oslobodenia nášho mesta. Po úvodnej básni a uvítacom príhovore primátora mesta, Jána Slováka sa prítomným prihovoril predseda ZO SZPB v Dobšinej, pán František Novotný, ktorý vo svojom príhovore priblížil priebeh oslobodenia Dobšinej. V závere primátor mesta poďakoval všetkým prítomným za účasť na pietnom akte a vyslovil želanie, aby hrôzy vojny boli mementom a poučením pre budúce generácie.

Text & foto: Anna Macková