Priamo na námestí v Dobšinej vítali jar

Tohtoročná jar nám len veľmi opatrne a nesmelo klope na dvere. Zima ešte stále ukazuje svoju silu a nechce sa vzdať svojej vlády. No aj napriek tomu sme sa v centre voľného času rozhodli, že jari trošku  dopomôžeme a privítame ju na Námestí baníkov práve v dnešný pondelok, 4. apríla. Pripravili sme pre našich obyvateľov pred budovou mestského úradu domček plný kvetov spolu s rodinkou zajacov, ktorí sú jedným zo symbolov jari.

Okrem toho sme vyzdobili aj prvý veľkonočný stromček pestrofarebnými kraslicami, vtáčikmi a stuhami. Veľmi nás potešilo, že aj napriek počiatočnému zlému počasiu naše pozvanie prijali materská škôlka, špeciálna základná škola, stredné odborné učilište a základná škola, ktoré si vyzdobili ten „svoj“ stromček. Okrem nich sa do výzdoby zapojili aj zamestnanci kultúrneho domu. Celé podujatie nám spestrila aj pustená ľudová hudba, ktorá podnietila prítomných škôlkarov a ich pani učiteľky k tancu.

Podujatie sa určite zapáčilo aj očakávanej jari, pretože aj napriek raňajšiemu sneženiu sa nám krásne vyjasnilo a spoza oblakov vyšlo zvedavé slniečko, ktoré nás počas celej akcii príjemne hrialo nielen na tele, ale aj na duši. Veríme, že sa naša veľkonočná výzdoba bude všetkým páčiť a bude skrášľovať naše mestečko čo najdlhšie. Naše poďakovanie pri realizácii patrí Mestu Dobšiná, Podniku služieb, Mestským lesom, ako aj škôlke a všetkým školám mesta.

Mgr. S. Tešlárová, foto: Juraj Karika