Aktuality

Prečo som zasypal primátorovi garáž

 

 

Bol to zimný deň , ako mnoho iných predtým. Z ničoho nič nám napadlo 5-10cm nového snehu. Čo už ,my stým neurobíme nič, taká je príroda. Tak ako mnohokrát predtým som ani nedúfal ,že by sa mesto postaralo o údržbu ciest aj v tejto našej vysunutej lokalite – Vlčej doline, tak ako v mnohých iných vysunutých lokalitách v našom meste. Popratal som si dvor ,a keďže sa chcem aj normálne dostať a fungovať aj autom, niečo robiť aj vo firme , tak ako mnohokrát predtým ,aj tento rok som bol už zmierený stým ,že opäť budem musieť naštartovať svoj stroj a poupratovať okolie firmy aj cestu, ktorú som už tento rok pár krát odhrnul.

Keď tu zrazu vidím náš krásny mestský nakladač ,ako si to šinie do našej Vlčej doliny. Niečo popratal pri zastávke a ide ďalej smerom do Vlčej doliny. Lopatu ma pri tom zdvihnutú, čomu ja dosť dobre nechápem, keď už vyšiel hore, ide tým smerom , stačí len tú lyžicu dať dole a aspoň čo to odhrnúť. Keď tu zrazu odbočí na plochu , kde majú miestni obyvatelia bytoviek garáže. Začína odhŕňať už v minulosti spornú novo vyasfaltovanú plochu pred garážami. Pýtam sa sám seba: ,, čo je toto za systém? Hlavná komunikácia ostáva neodhrnutá, a plocha mimo komunikácie pred garážami sa odhŕňa ? Na túto tému stále počujem odpoveď, že mesto nemá financie, nemá na modernizáciu strojového parku. Ale na upratovanie nezmyselných plôch pred garážami MÁ ? Odpoveď je jednoduchá, tam nie sú len také obyčajné garáže, tam má garáž aj náš pán primátor Horník.

Potom, čo odpratal plochu pred garážami ,pokračuje náš mestský nakladač ďalej , lyžica zdvihnutá , v zákrute raz odhrnie nejaký sneh a pokračuje smerom do vlčej. hovorím si , aspoň zhrnie cestu smerom „na okál“. Ale zmýlil som sa. Nakladač odbočí smerom pred spomínané bytovky, kde býva aj náš primátor.

Neviem ako dlho to trvalo ,ale hon zo zdvihnutou lyžicou odišiel z Vlčej doliny s dobre vykonanou prácou, všetci sme mohli byť nadmieru spokojní.

Tak ako mnoho krát predtým ,som len kývol rukou, zašomral si pár nepekných slov, tak ako to urobí mnoho z Vás, naštartoval som svoj stroj, že si tú cestu zasa budem musieť odpratať sám. Hlavou mi začali prebiehať spomienky , na minulé zimy, spomenul som si ,ako som musel vypratať cestu takmer od elektrárne (čo je podľa mňa strategický objekt) až po zastávku pri hlavnej ceste ,pretože sa ku mne nevedel dostať kamión, a ja ,ak som chcel zarobiť , tak som si proste cestu musel odhrnúť. Spomenul som si na zimy, keď som upratoval takmer celú vlčiu dolinu už od rána od 5 , a keď už bolo všetko urobené , zjavil sa náš krásny hon , otočil sa , a odišiel, veď už všetko bolo spravené. Spomenul som si , keď mi zavolal môj starý otec, či mu neprídem vypluhovať Skalnú ulicu, lebo sa bojí že sa domov naspäť nedostane.Ako sa asi cíti človek, ktorý za svoj život urobil obrovské množstvo pre toto mesto?

A tak som si uvedomil ,že toto krásne gesto , toto upratovanie „dôležitých plôch“ je krásny výsmech priamo do ksichtu, nielen môjho , ale každého z nás. Tak som zbehol dole , a nasypal som pánovi primátorovi kopu snehu priamo pred garáž. Aspoň trocha som odhrnul z tej cesty, po ktorej šiel predtým ten náš hon so zdvihnutou lyžicou…

A preto , ak znova uvidím takéto krásne transparentné zaobchádzanie s našimi peniazmi , z ktorých aj vy pán primátor žijete , nebudem váhať a urobím to opäť. Pretože v našom meste sa námietky občanov nepočúvajú , arogantne sa zmetú zo stola akoby sa ani nič nedialo. V našom meste sa bačuje hlava nehlava. Tak ako keby to malo byť naposledy.

Chcem aby ste NÁS počúvali, pretože my sme tí, ktorým máte slúžiť. Ak mesto nemá peniaze na údržbu ciest , tak aj z toho mála aby sa udržiavali cesty a nie garáže.

Aby sa navýšil objem peňazí , ktoré nevyhnutne potrebujú technické služby na normálne fungovanie , aby sa dokázalo aspoň udržať aký taký stav mesta. Na zastupiteľstve bolo povedané, že na pomoc pri snehových kalamitách prispejú ML s ich nakladačom , ktorý má kapacitu , s ktorou hravou zvládne celé mesto. Nevidel som ho túto zimu okrem amatérskej zimnej rally pracovať v meste ani raz.

Aby ste začali vážnejšie počúvať obyčajných ľudí , ktorí mnohokrát vedia o probléme rádovo viac ako vy. ABY HLAS JEDNOTLIVCA MAL VÁHU.

 

Autor: Ing. Tomáš Mišanko

 

 

 

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »