Krimi

Prehľad prípadov Mestskej polície

Pri plnení úloh súvisiacich s činnosťou Mestskej polície majú jej členovia postavenie verejného činiteľa. Aj počas obdobia z predložených prípadov, jej príslušníci stále dbali na verejný poriadok v meste Dobšiná, čo dokazuje aj posledná správa z ich činnosti. Presvedčte sa sami, kde všade museli Mestskí policajti zasahovať, pričom sa jedná iba o výber z množstva prípadov, ktoré musia riešiť niekedy denne, aj v tomto období, často pre nedisciplinovanosť. Svoje zohráva aj alkohol, výtržnosti, či krádeže a to aj mladistvých a maloletých osôb. Pozrite sa na prípady Mestskej polície za uplynulé obdobie, mesiace september a október.

2.9. hliadka MsP zistila na Rybárskej ul. oproti futbalovému štadiónu občana, ktorý vyviezol na fúriku z domu odpad mimo vyhradeného miesta. 25 ročnému páchateľovi bola uložená bloková pokuta.

8.9. oznámil na tunajšie oddelenie MsP obyvateľ Dobšinej, že ho na ul. Pavla Jozefa Šafárika pred budovou praktického vyučovania, udrel do tváre päsťou nejaký chlapec, ktorý tam bol odprevadiť svoju priateľku. Hliadka vykonala šetrenie a na základe informácií od jeho priateľky zistila, 17 ročný mladíka zo Smižian, ktorý udrel menovaného len tak do tváre. Za tento boxerský úder bola  páchateľovi uložená bloková pokuta.

9.9. podvečer hliadka na Zimnej ul. na briežku zistila v skupinke osôb maloletú osobu, ktorá vykrikovala a správala sa hlučne a javila známky požitia alkoholu. Dychovou skúškou bolo zistené 0,4 prom. alkoholu. Zákonnému zástupcovi bola za popíjanie a hulákanie syna uložená bloková pokuta.

10.9. hliadka MsP zistila na ul. SNP v parku 25 ročného občana z Dobšinej so zakrvavenými rukami, ktorý sa správal hlučne. Následným šetrením bolo zistené, že dotyčný rozbil zadné sklo na aute, v ktorom sa údajne nachádzala jeho bunda. Vo veci bolo preto vyrozumené OOPZ. Prípad realizuje Polícia pre podozrenie z trestného činu poškodzovania cudzej veci.

11.9. oznámil občan, že na Hronskej ul. pobehuje pes rotvajler. Oznamovateľ oboznámil hliadku, že pes sa dostal na ulicu tak, že opitý občan spadol do bráničky na dome ku susedovi, čím sa brána otvorila a pes vybehol na ulicu. Na miesto sa dostavila hliadka MsP, ktorej sa podarilo psa zahnať do dvora a následne telefonicky upovedomila držiteľa psa, aby ho zabezpečil a bránu uzatvoril. Za neprístojné správanie bol opitý občan riešený na mieste.

17.9. predavačka predajne „COOP Jednota“ telefonicky oznámila, že na predajni došlo ku krádeži čokolád v hodnote 2,76 eur. Čokolády si mali schovať a zatajiť pred predavačkou dve maloleté a mladistvá občianka z Dobšinej, ktorej za skutok bola uložená bloková pokuta. Tú za maškrtenie dcéry nakoniec zaplatila jej mama. Boli vyrozumení rodičia maloletých.

23.9. v popoludňajších hodinách občianka Dobšinej nahlásila, že jej v parku na ul. SNP oproti pizzerii ukradli peniaze dvaja chlapci z Dobšinej. Maloletí, ktorí v takomto počínaní už majú prax, jej z ruky vyrazili peniaze a šikovne ich potom pozbierali zo zeme a zobrali si aj cigarety, ktoré jej vypadli. Nakoľko sa už obdobného skutku dopustili rovnakým spôsobom, jednalo sa o podozrenie z trestného činu, preto bola vec odovzdaná OOPZ na realizáciu.

26.9. zamestnanec MsL telefonicky oznámil, že prechádza po Dobšinskom kopci a pri kríži na vrchole kopca dvaja psi trhajú ovcu. Na mieste činu nikoho nevidel, tak to oznámil na MsP. Bolo upovedomené OOPZ, ktoré udalosť preverilo. Vec bola realizovaná ako škodová udalosť.

30.9. nahlásila predavačka predajne „CBA“, že v predajni došlo ku krádeži alkoholu WHISKY TULAM DEW v hodnote 15,69. Predavačke sa žiaľ nepodarilo páchateľa prichytiť. Hliadka MsP vykonala šetrenie na mieste a podľa popisu spoznala podozrivého, no ten sa už nenachádzal v meste. Nebol to prvý prípad 25 ročného mladého muža, ktorý bol riešený za krádež alkoholu . Vec bola riešená ako priestupok.

4.10. občianka z mesta oznámila, že na Námestí baníkov si zabudla na lavičke na námestí starší mobil. V šoku nevedela svoje telefónne číslo, ani výrobné číslo telefónu a keď tam došla pozrieť po 5 minútach, tak už tam mobil nebol. Vo veci bolo vykonávané objasňovanie za účelom zistenia páchateľa a prisvojenia si cudzej veci.

7.10. hliadka počas hliadkovej činnosti zistila dopravnú nehodu Niže mesta, kde došlo k zrážke dvoch osobných motorových vozidiel. K zraneniu osôb nedošlo, bolo zabezpečené miesto nehody a vyrozumená Polícia, ktorá vec realizovala.

8.10. v popoludňajších hodinách telefonicky oznámila občianka, že na príjazdovej ceste k chatkám na Alvegu je mŕtvola. Na mieste hliadka vykonala šetrenie, kde bol zistený 37 ročný občan z Dobšinej, ktorý tam spal na tráve pri ceste v alkoholovom opojení. Ten bol poslaný domov a riešený za budenie pohoršenia.

23.10. oznámila predavačka predajne potravín na ul. SNP, že v predajni došlo ku krádeži. Hliadka na mieste zistila 78 ročného dôchodcu z Dobšinej, ktorý si schoval 2 kusy bryndze a chcel predajňu opustiť bez zaplatenia. Za krádež mu bola uložená pokuta.

Ilustračné foto: Redakcia MD