Predvianočný jarmok na námestí v Dobšinej

Námestie v Dobšinej sa 11. decembra zmenilo na predajnú plochu trhovníkov, ktorí dorazili do nášho mesta. Všetko pri príležitosti už tradičného, v poradí 17.-násteho jarmoku, ktorý láka domácich aj návštevníkov. Trhovníci zo všetkých kútov Slovenska na ňom aj v týchto chvíľach ponúkajú svoje tovary a nechýba ani niečo na zahriatie vo forme medoviny. To všetko a oveľa viac na vás čaká na námestí. Veľkou škodou je neustále klesajúci počet predajcov . Ani malá účasť predajcov však neuberá na atraktívnosti jarmoku, ktorý je už od rána hojne navštevovaný. „Aj keď je tu málo obchodníkov, každý si môže prísť na svoje, ja som si kúpila medovinu a malý  stromček“  povedala pre náš portál jedna z návštevníčok.

Foto: Red.