Aktuality

Predvianočný jarmok bol pridrahý

 

Mesto Dobšiná tak ako aj po minulé roky dnes usporiadalo predvianočný jarmok, kde obchodníci či už z nášho okresu, ale aj iných miest ponúkali svoje tovary zvedavým zákazníkom. Na jarmoku sa našli všakovaké veci, či už z oblečenia, domácich potrieb, ale mnohých v mraze potešil aj stánok s medovinou, kde sa pristavil nejeden návštevník. Na bezpečnosť dohliadala Mestská polícia, pretože predvianočný čas so sebou prináša aj zvýšený výskyt krádeží.

 

Niektorí zákazníci predvianočné nákupy na jarmoku chválili, iní zase s ponukou obchodníkov neboli až tak celkom spokojní. „Chceli sme dnes nakúpiť niečo s manželom a deťmi, ale nie som veľmi spokojná. Je tu veľmi málo stánkov a pri niektorých cenách musím povedať, že sú prehnané. Napríklad obyčajný kvetový med sa tu predáva po 6 eur za 600 gramov. Za 5 eur majú rovnaký med v blízkom markete a je až 900 gramový.“ Dodala s rozčarovaním zákazníčka pre náš portál.

 

Ako sme si mali možnosť všimnúť na zrekonštruovanom námestí, na ktoré nemá bežná doprava prístup, mali so svojimi vozmi obchodníci výnimku. Predvianočný čas je každopádne tu a mnohí občania sa zásobia výrobkami už teraz, pretože tesne pred sviatkami je už tradíciou, že mnohé tovary rapídne vzrastajú na cenách.  Predvianočný jarmok v Dobšinej ale veľmi cenovkami domácich obyvateľov neoslovil.

 

Foto & video: Redakcia MD

{gallery}foto_aktuality/vianocne_trhy2012{/gallery}

{youtube} SHSvKPbZfNo {/youtube}

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »