Kultúra

Predškoláci z Dobšinej sa lúčili so svojou škôlkou

V stredu 24. júna sa v priestoroch Materskej školy na ulici SNP usporiadala rozlúčka pre žiakov, ktorí už onedlho budú navštevovať základnú školu. Rozlúčku pripravili pedagógovia predškolského zariadenia spolu s rodičmi a spolupracovalo na nej aj vedenie mesta. V úvode pedagógovia spolu s deťmi nastúpili pred bránou škôlky aj s tablami, kde pokračovali hlavnou ulicou až pred mestskú radnicu. Dovedna škôlku tento rok opúšťa 25 žiačikov, ktorých na úrade menovite predstavili.

V sobášnej sieni matrikárka, pani Božena Vilimová všetkým budúcim školákom v príhovore zapriala šťastné prvé kroky a množstvo jednotiek v novej škole. Slova sa následne ujala pani riaditeľka Mária Gazdíková. Deti sa na mestskej radnici postarali aj o pekný program vo forme básničiek a piesní, za čo boli odmenené darčekmi, ale aj osvedčeniami o absolvovaní predprimárneho vzdelávania, no nechýbali ani rozprávkové knižky, pamätné listy a od pána primátora dostali sladkú odmenu. Budúcich školákov čakal ešte bombónik v podobe slávnostnej recepcie v ich škôlke.

Foto: Redakcia MD