Predali mestské auto, nevyhoveli prokurátorovi

Aj takéto bolo v poradí 27. zasadanie mestských poslancov. To sa oproti iným líšilo najmä tým, že poslanci zasadali v utorok, ale pre dodržanie predošlého uznesenia, ktoré prijali pri predaji nadbytočného mestského vozidla sa dnes museli zísť znovu. Vo včerajšom úvode zastupiteľstva informovala vedenie mesta hlavná kontrolórka Mgr. Eva Mihóková o kontrole plnenia uznesení a kontrole v Podniku služieb mesta. V oboch prípadoch nezistila pochybenia či nedostatky, ktoré by viedli k prijatiu opatrení. Po jej správach sa slova ujal prednosta Mestského úradu Stanislav Holienčík.

Ten informoval prítomných o proteste prokurátora, ktorý mal výhrady k štyrom všeobecne záväzným nariadeniam (VZN) mesta Dobšiná. Jednalo sa o nariadenie mesta Dobšiná  č. 2/1991 o zriadení Mestskej polície, VZN č. 21/1995 o podmienkach podnikania na území mesta Dobšiná, VZN  mesta Dobšiná  č. 119/2009. ktorým sa upravujú podmienky držania psov na území mesta Dobšiná a VZN č. 134/2012 o miestnych daniach a miestnom poplatku za komunálne odpady a drobné stavebné odpady na území mesta Dobšiná. Práve v poslednom prípade prokurátorovi zo strany mesta vyhovené nebude, môžete si pozrieť v priloženom videu prečo a tiež na zdôvodnenia prednostu k všetkým bodom.

Dnešok, teda streda 30. októbra sa niesla v znamení dodatočného bodu, odpredaja osobného motorového vozidla Škoda SuperB. Jeho predaj sa vliekol od začiatku tohto roku, kedy sa ho vedenie mesta snažilo predať formou verejnej obchodnej súťaže za počiatočnú sumu 4971 eur. Vozidlo nik nechcel aj napriek neustále sa znižujúcej cene, až zastupiteľstvo mu znížilo cenu na minimálnu sumu 2200 eur. Dnes sa našli až traja vážni záujemcovia. Ich ponuky sa otvárali zo zapečatených obálok. Zastupiteľstvo malo ale za úlohu vybrať nie najvyššiu, ale najvhodnejšiu ponuku. Toto mestské vozidlo napokon zostáva v Dobšinej, aj napriek neponúknutej najvyššej sume, keďže s ponukou 2252 eur ho získal obyvateľ mesta Dobšiná. Celý priebeh vyhodnotenia vám taktiež prinášame v pohodlnej forme videa.

Foto & video: Redakcia MD