Aktuality

Pracovníci mrznú bez ochranných prostriedkov

 

Mnohí z obyvateľov Dobšinej si už zvykli, že k polke decembra sa každoročne otvorí v blízkosti gymnázia klzisko, ktoré pre občanov pripravuje mesto. Nejeden návštevník sa tam vyšantí a tohto roku by mal byť ľad do troch dní opäť hotový. Z tejto správy budú mať  asi najväčšiu radosť deti, ktoré už na klzisko netrpezlivo čakajú. Klzisko bude ako po minulé roky zdarma a aj napriek nie príliš priaznivej situácií v Dobšinej ponúkne možnosť oddychu a odreagovania.

 

Za touto prácou ale treba hľadať iba ľudí, vďaka ktorým by klzisko neexistovalo. V mínusových teplotách vodou pripravovať ľad nie je žiadna slasť… No to, čo nám dnes povedali samotní pracovníci verejnoprospešných prác vás možno šokuje, prípadne prekvapí v tom, že niekto nabral konečne odvahu. Ich slová im môžu podľa ich vyjadrení uškodiť, ale aj napriek týmto skutočnostiam, ktoré si dobre uvedomujú nechceli ďalej mlčať o podmienkach, v akých sú denne nútení pracovať.

 

Pán Marián sa o ľad stará už niekoľko rokov a povedal nám priamo aj o zlých skúsenostiach, ktoré ho veľmi trápia.“Sme tu každý deň a nikto nám nedal žiadne ochranné prostriedky. Dva dni už striekame vodu, aby z toho vznikol ľad a každý deň tu strávime osem hodín. Nik nám nedodal rukavice, či gumáky a už vôbec nie zateplené vložky do obuvi. O nejakom teplom čaji ani nehovoriac. Nikto sa o nič nestará a ak prídu, tak iba skontrolovať či pracujeme.“ Povedal pán Marián a priblížil nám aj o praktiky, ktoré sám označuje za lajdáckosť.

 

„Ja som tu robil aj minulý rok a s bývalým vedúcim som sa tiež pohádal za to, že som si dovolil žiadať ochranné prostriedky. A momentálne som tu už nežiaduci, lebo táto moja požiadavka sa zopakovala. Nemáme tu vôbec nič a všetko čo v týchto zimách máme na sebe, je naše vlastné, prinesené z domu. Za to, že otvorene hovorím o týchto veciach ma chcú z verejnoprospešných prác vyhodiť. Ale to nie sme sami, kto nedostal žiadne ochranné prostriedky, pretože v Dobšinej je to bežná prax.“ Dokončil pán Marián a stojí za úvahu, kde sa strácajú peniaze na ochranné pomôcky a odevy pre pracovníkov VPP, ak ich títo pracovníci nikdy nedostali.

 

Foto & video: Redakcia MD

{gallery}foto_aktuality/klzisko_2012{/gallery}

{youtube} 1jfJwcQsuqg {/youtube}

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »