Kultúra

Posledný turnus letného prímestského tábora v CVČ Dobšiná

Posledný turnus letného prímestského tábora v Centre voľného času Dobšiná bol znovu nabitý zaujímavými akciami. V pondelok sa deti zúčastnili cykloturistiky a zabavili sa pri vedomostných hrách a súťažiach. Utorok bol venovaný krásnemu výletu v Múzeu liptovskej dediny Pribylina, ktorý pre nás zorganizovala Matica slovenská. Škoda, že nám nevyšlo počasie, výlet by bol ešte zaujímavejší. V stredu nám základy prvej pomoci vysvetlili zdravotníci Slovenského Červeného kríža a potom si deti urobili zdravé ovocné kokteily. Vo štvrtok sa deti potešili návšteve sovičky – plamienky, ktorú doniesol pán Peter Mihuc a zasúťažili si na centráckej olympiáde. Poobede nakreslili na asfalt v parku pekné obrázky. Piatok bol rozlúčkový deň venovaný farebnému karnevalu, tento rok bielemu. Na obed ich čakala opekačka a chutný koláčik.  Ďakujeme deťom a rodičom za dôveru, všetkým, ktorí nám pomohli pri organizovaní zaujímavého programu, reštaurácii aLe Bistro za chutné obedy a všetkým za podporu.

Ing. Mária Rybárová