Poslanec upozornil na problémy, ľady sa pohli

Na pôde Mestského zastupiteľstva, konanom dňa 26. februára, sa poslanec Ján Slovák (nezávislý) dožadoval odpovedí, no najmä riešení od vedúcich Mestského úradu. Prvá interpelácia sa týkala hrádze okolo potoka, na Tureckej ulici. Tá je v žalostnom stave a rozpadáva sa, čo v budúcnosti môže spôsobiť nemalé problémy. Podľa poslanca Slováka netreba čakať na najhoršie a veci treba urýchlene riešiť. Druhá interpelácia sa týkala sťažností rodín bývajúcich za autobusovou zastávkou, na Jarkovej ulici. Poslanec predniesol ich problémy, s ktorými sa boria na dennom poriadku. Vo všetkom sa onedlho pohli ľady.

Vedenie mesta, prostredníctvom vedúceho odboru výstavby Jaroslava Oravca odpovedalo poslancovi Slovákovi. Vo veci rozpadávajúcej sa hrádze na Tureckej ulici mesto uviedlo: „Mesto Dobšiná vstúpilo do jednania s pánom Kleknerom, vedúcim strediska v Dobšinej zo SVP š.p. OZ Košice a bola vykonaná obhliadka Dobšinského potoka na Tureckej ulici, po Námestie tri ruže. Na základe tejto obhliadky, mesto písomne vyzvalo SVP š.p. OZ Košice o úpravu brehov potoka na Tureckej ulici, pred radnicou a na vyčistenie koryta na SNP ulici. Do dnešného dňa, bol Dobšinský potok vyčistený na ulici SNP, od Námestia Tri ruže po miestne gymnázium a na Tureckej ulici sa začalo s úpravou brehov potoka.“ Mesto vraj očakáva ďalšie vyjadrenie z príslušného úradu, ktorý ďalej situáciu rieši.

V druhej interpelácií poukázal poslanec Slovák na problémy rodín, ktoré bývajú za autobusovou zastávkou v centre mesta. Aj v tejto veci sa vyjadril vedúci odboru výstavby pri MsÚ Jaroslav Oravec, ktorý odpovedal: „Mesto Dobšiná jednalo s občanmi mesta bývajúcimi za autobusovou zastávkou a po dohode s nimi bude v mesiaci apríl 2014, v najužšom mieste medzi budovami vybodovaná uzamykateľná brána. S riešením chýbajúcich WC na zastávke, sme sa už zaoberali aj na Mestskej rade. Zatiaľ sme urobili opatrenia v tej miere, že sme na zastávke a cez námestie osadili smerové tabule k verejnému WC. Problém umiestnenia WC na autobusovej zastávke, je z hľadiska výstavby náročný a problematický. Bude sa tým zaoberať aj komisia výstavby.“ Dokončil Jaroslav Oravec, vedúci odboru výstavby pri MsÚ Dobšiná.

Ilustračné foto: Redakcia MD