Poslanec Slovák pre záchranu Alwegu

Témou možnosti obnovy chatovej osady Alweg v Dobšinej sme sa zaoberali v našich príspevkoch už niekoľko krát.Do poslednej vyhlásenej verejnej obchodnej súťaže sa nik neprihlásil a celý komplex aj napriek nízkej vyvolávacej cene 55 tisíc eur zostal v majetku mesta.

Na novembrovom zasadaní mestského zastupiteľstva iniciatívu prejavila zástupkyňa primátora a členka mestskej rady Anna Klausmanová, ktorá navrhla pracovné stretnutie všetkých poslancov na pôde Alwegu.Stretnutie sa uskutočnilo v decembri minulého roku. Po tomto stretnutí sa vyjadril poslanec Ján Slovák (nezávislý), že na vlastné náklady dá vypracovať rozpočet pre záchranu Alwegu. Ako nám povedal:

“Ja som bol stále proti predaju a aj som proti predaju. Bol som sa tam osobne pozrieť a dalo by sa to zrekonštruovať aj s menšími nákladmi, nemusí z toho byť päťhviezdičkový hotel. Hlavné je nájsť manažéra, ktorý by zaistil, aby to tam fungovalo. Alebo sa stále iba bude znižovať a znižovať cena, kým to kúpi nejaký človek a nechá to schátrať ako ten rakúsky občan, čo kúpil ľudovú záhradu a iné objekty? Aj samotní občania sú za to, aby to bolo zachované, je to tiež história Dobšinej a verím tomu, že sami ľudia by pomohli postaviť ten objekt na nohy.” Povedal poslanec Slovák pre náš portál.

Poslanec Ján Slovák (nezávislý) preto na vlastné náklady dal vypracovať kompletný rozpočet na záchranu chatovej osady Alweg. Celý projekt priniesol na pôdu mestského zastupiteľstva, kde ho včera 25. apríla 2012 osobne predal v kópiách poslancom zastupiteľstva, primátorovi mesta Karolovi Horníkovi (Smer-SD) a prednostovi mestského úradu Stanislavovi Holienčíkovi.

Mestské zastupiteľstvo sa uznieslo, že materiál sa posúva do ďalšieho rokovania mestského parlamentu na ďalšie schvaľovanie. Poslanec Slovák nám tento materiál poskytol a môžete si ho stiahnuť kliknutím na červený text. Pod článkom nájdete aj video z rokovania mestského zastupiteľstva o vypracovanom rozpočte na záchranu chatovej osady Alweg.

Rozpočet na rekonštrukciu chatovej osady Alweg

Foto & video: Redakcia MD