Šport

Posádka tímu L Racing Majerčák a Vejačková víťazmi Zóny strednej Európy

Posádka L Racing začala sezónu v maďarskom Egri, ktorý však nedokončili, nasledoval rakúsky Wechselland s neuveriteľnými 123 kilometrami rýchlostných skúšok, kde skončili v bodoch na 3. mieste v Zóne strednej Európy. V Hustopečiach (CZ) získali ďalších 6 cenných bodov, cenný bol aj Stoličný Belehrad. Na 42. ročníku Rally Košice, ktorý sa konal v dňoch 8. až 11. septembra 2016 skončil dobšinský jazdec Vlastimil Majerčák so spolujazdkyňou Michaelou Vejačkovou s Fordom Fiesta R5 na prvom mieste, čím sa posádka razantne priblížila k vytúženému cieľu. V rámci pretekov Zóny strednej Európy (CEZ) získali absolútne víťazstvo na Rally Croatia Poreč 2016, v triede R5, kde podujatie prvýkrát zapísalo na stupeň víťazov slovenských jazdcov.

Trofej strednej Európy (FIA CEZ) mala posádka už na dosah, čo sa potvrdilo posledným októbrovým pretekom na Rally Idrija v Slovinsku, ktorú už posádka neabsolvovala vďaka veľkému bodovému náskoku. Z celkovo 12 súťaží absolvovali 7 a okrem rôznych bodovaných umiestnení zaznamenali 3 celkové víťazstvá. So 79 bodmi tak suverénne kraľujú pred druhým Grzegorzom Grzybom s náskokom 30,5 bodu. Ako tretí sa umiestnil maďarský pretekár Antal Kovács. Dobšinčan Majerčák s Vejačkovou sa tak zapísali do historického zoznamu víťazov FIA Zóny strednej Európy (FIA CEZ) v rely, k čomu im gratulujeme a želáme veľa ďalších úspechov.

Spracoval: Red. JK, foto: Facebook