Poriadna snehová nádielka pribudla aj v Dobšinej

Na dnešný deň vydal Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) výstrahu prvého stupňa pred snežením. Varovanie sa týka bezprostredne aj okresu Rožňava, pričom platí do zajtrajška 14.01.2017 do 18:00 hodiny. Očakáva sa výskyt sneženia, pri ktorom na viacerých miestach má spadnúť  20 až 35 centimetrov nového snehu.

Nová snehová nádielka predstavuje vraj veľké nebezpečenstvo pre ľudské aktivity a to najmä dopravu a pohyb osôb. SHMÚ zároveň vydal výstrahu 1. stupňa pred nízkymi teplotami, ktorá platí na 15.01.2017 od 00:00 hod. do 09:00:00 hod., kde sa očakáva v našej oblasti dosiahnutie minimálnej teploty vzduchu -15 – -16 °C, čo predstavuje potencionálne riziko pre ľudské zdravie a fyzické aktivity v exteriéroch.

Varovanie Slovenského hydrometeorologického ústavu pred snežením sa potvrdilo aj v Dobšinej. Počas noci do ranných hodín spadlo v meste zhruba 20 centimetrov nového snehu, ktorý stále pribúda. Pre mnohých obyvateľov sa v skorých ranných hodinách stali nepostrádateľnými pomocníkmi lopaty a metly na odhŕňanie nakopenej snehovej nádielky pred ich príbytkami. Pomáhajú tiež pracovníci VPP. Ani cestári nezaháľajú a platí to dvojnásobne aj pre mestský Podnik služieb Mesta Dobšiná, ktorého pracovníci mechanizmami odhŕňajú sneh a sprejazdňujú mestské komunikácie. Momentálnu situáciu v Dobšinej sme zachytili prostredníctvom fotografií pod príspevkom.

Text & foto: Juraj Karika