Krimi

Policajti vypátrali vinníkov výpadku

 

Krajský hovorca polície Alexander Szabó nás informoval, že vyšetrovateľ Odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policaného zboru v Rožňave z prečinu poškodzovania a ohrozovania prevádzky všeobecne prospešného zariadenia obvinil 21-ročného Milana z miestnej osady v okrese Rožňava. Tento počas minulého týždňa v železničnom traťovom úseku železničných staníc Vlachovo – Dobšiná, sekerou presekol diaľkový kábel a takto vyseknutý kus v dĺžke 10 metrov ukradol. Pre Železnice Slovenskej republiky vznikla škoda predbežne vo výške 200,- eur.

Policajný hovorca ale ešte dodal. že „Rožňavskí policajti z toho istého prečinu obvinili aj ďalšie dve osoby z miestnej osady v okrese Rožňava. 23-ročný František a 21-ročný Marek spoločne s obvineným Milanom (21), počas minulého týždňa v železničnom traťovom úseku železničných staníc Vlachovo – Dobšiná, presekli a ukradli diaľkový a napájací kábel o celkovej dĺžke 40 metrov, čím spôsobili prerušenie telefonického spojenia medzi železničnými stanicami Dobšiná a Nižná Slaná. Pre Železnice Slovenskej republiky vznikla škoda za viac ako 260, – eur.“ Obvinení sú vraj stíhaní na slobode a v prípade dokázania viny im hrozí až 5 ročné väzenie.

Dobré rady polície pre občanov: Súbežne nám polícia radí aj to, ako postupovať v prípadoch, kedy sme svedkami trestnej činnosti. Snažte sa prekonať, čo najrýchlejšie prvý šok. V prvom rade neodkladne zavolajte políciu na číslo 158. Pri kontakte s políciou zachovajte pokoj a poskytnite tieto informácie: Vaše meno a telefónne číslo, presnú adresu, popíšte udalosť. Až do príchodu policajtov nechajte všetko tak, ako ste našli. V žiadnom prípade nič neprekladajte, neupratujte a nechytajte zbytočne do rúk. Týmito činnosťami by ste mohli zničiť stopy, ktoré páchateľ zanechal.

Ilustračné foto: KR PZ

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »