Kultúra

Podujatie venovali všetkým mamám a babičkám

V divadelnej sále Mestského kultúrneho strediska v Dobšinej vystúpili deti z celého mesta v nedeľu 18. apríla na slávnostnej akadémií, ktorá bola venovaná mamám . Na tomto podujatí sa zúčastnili deti zo záujmových útvarov , pričom podujatie zastrešovalo miestne Centrum voľného času, detí a mládeže v Dobšinej (CVČDaM), ktoré si sviatok všetkých mám berie pod patronát už tradične. Sála kultúrneho strediska sa o 15.-nástej hodine naplnila hosťami najmä z radov mamičiek, pre ktoré bolo podujatie určené a zakrátko sa zahájil pestrý program, ktorý potešil nejedno oko.

Ako pre náš portál povedala riaditeľka CVČDaM Ing. Mária Rybárová: „Toto podujatie organizujeme veľmi radi a Deň matiek je príležitosťou poďakovať sa im za všetku nehu a starostlivosť, ktorú svojim ratolestiam venujú. Týmto programom chceme pripomenúť, čím mamičky obohacujú detskú dušu, ale hlavne poďakovať za to, že pri nich stoja v dobrom aj v zlom. A deti, ktoré nám boli zverené do výchovy aj v našom centre, sa chceli mamám poďakovať dnešným kultúrnym darčekom, ktoré si pre ne prichystali s trpezlivosťou a láskou a veríme, že to bol pekný zážitok pre každého.“

Na pódiu sa postupne striedali malí speváci, kovboji, šašovia, či tanečnice a podujatie prišla podporiť aj nedávna víťazka Dobšinskej Noty Jana Kleinová z miestneho gymnázia. Spokojnosť prítomných divákov v hľadisku bola evidentná a ani jedno vystúpenie nezostalo bez náležitého aplauzu. V závere podujatia sa mamičkám a babičkám prihovoril aj primátor mesta Dobšiná Karol Horník (Smer-SD), ktorý ich obdaroval ružou. Pod príspevkom nájdete fotografie z priebehu toho výborného podujatia.

Poskytnuté foto: CVČDaM