Podnik služieb Mesta Dobšiná informuje obyvateľov

Vážení občania, radi by sme vás informovali o našej činnosti. V mesiaci december náš podnik zabezpečoval subdodávateľské práce v rámci projektu ,,Modernizácia verejného osvetlenia“ pre spoločnosť ARCHIRO s.r.o., kde sme osádzali nové stĺpy verejného osvetlenia na Hnileckej ulici.Na základe požiadavky mesta sme na verejnom klzisku namontovali 3 kusy nových svietidiel a lavičky. Vymenilo a doplnilo sa 90 kusov skrutiek na mantineloch kvôli bezpečnosti a rovnako aj 20 kusov výstuží. Z časti sa opravil plot a následne sa 19. decembra klzisko odovzdalo na ďalšie používanie.

Už v týchto dňoch môžete v uliciach mesta stretnúť naše nové smetiarske auto zn. Mercedes, ktoré by nám malo výrazne uľahčiť zber komunálneho odpadu. Veríme, že sa v budúcnosti už nebude opakovať situácia zo Silvestra, keď sa nám počas dňa pokazilo auto a sídlisko tak ostalo celý víkend, aj napriek snahe našich mechanikov od smetí nevyvozené. Týmto by som sa chcel jeho obyvateľom dodatočne ospravedlniť.

Rovnako netrpezlivo čakáme aj na ponuku na trojstranný sklápač s pluhom a príslušenstvom, ktorý by mal výrazne zefektívniť zimnú údržbu v meste. Ide hlavne o mechanické posypávanie štrkom a posypovou soľou, aby sa tak mesto v tomto období nemenilo na klzisko. Od začiatku januára prevádzame rekonštrukciu a maľovanie zdravotného strediska, kde sa jedná hlavne o spoločné priestory. Návštevníci strediska by preto mali zvýšiť pozornosť kvôli čerstvým náterom stien a zábradlí. Okrem týchto činností sme sa podieľali na rôznych ďalších verejnoprospešných prácach v meste. Naši mechanici momentálne vykonávajú generálku na vysokozdvižnú plošinu, na ktorej sa mení celá predná náprava, tlmiče, pružiny a rovnako karoséria dostáva nový vzhľad.

Milan Lukáč, konateľ PS Dobšiná