Na podnet primátora Dobšinej VSD poskytla vyjadrenie k novembrovej odstávke elektriny

Dňa 11.11.2016 VSD a.s. informovala mesto Dobšiná o odstávke dodávky elektrickej energie na území celého mesta pre plánované práce na vedení vysokého napätia. Udiať sa tak malo  30.11.2016 od 7.10 do 16.30 hod. a mesto prijalo opatrenia upovedomením občanov o situácii, upozornenie na uzatvorenie škôl a školských zariadení, ako aj odstavenie všetkých prevádzok v meste, či už patriacich pod mestské spoločnosti, alebo súkromné prevádzky pôsobiace na jeho území. Elektrickú energiu, ale po zistení pracovníkmi VSD a.s. v deň plánovaných prác vypnúť potrebné nebolo a vzhľadom na vzniknuté komplikácie s prijatými opatreniami požiadal primátor mesta Dobšiná, Ján Slovák spoločnosť VSD a.s. o písomné stanovisko, ktoré vám prinášame vo forme dokumentov pod príspevkom.

Dokument – List primátora adresovaný VSD
Dokument – Odpoveď VSD na vzniknutú situáciu