Kultúra

Plesovú sezónu zahájil deti

 

Po sviatkoch tu máme čas fašiangov, ktoré so sebou prinášajú tradičné veselice, ale aj obdobie plesov. V Dobšinej toto obdobie už tradične zahajujú deti, ktorým v dnešný deň prvý ples v sezóne doprialo miestne Centrum voľného času, detí a mládeže. Od 15.-nástej hodiny sa sála Mestského kultúrneho strediska zapĺňala tými najmladšími z Dobšinej a okolia, ktorí sa chceli spoločne zabaviť a odštartovať šnúru plesov, ktoré majú dlhoročnú tradíciu. Slávnostné otvorenie, pripadlo na riaditeľku CVČ Ing. Máriu Rybárovú, ktorá neskôr pre náš portál povedala viac o dnešnom podujatí.

„Ples pre deti, otvára každoročne plesovú sezónu v Dobšinej. Veľmi radi ho organizujeme a sú tu pripravené sladkosti, tombola a program vo forme tanca. O hudbu sa nám stará DJ Korintuš a tento ročník je výnimočný tým, že sme požiadali deti, aby sa obliekli do spoločenských šiat. Minulé ročníky to tak nebolo, no teraz sme tomuto plesu chceli dať aj väčšiu noblesu. Deťom sa všetko podarilo na výbornú, majú krásne šaty, aj účesy. Ples podporili finančne a materiálne rodičia detí, za čo im patrí veľká vďaka.“

Dokončila pre náš portál riaditeľka CVČ v Dobšinej Ing. Mária Rybárová. Po slávnostnom otvorení sa žrebovala tombola, kde pekné ceny, či sladké odmeny čakali na svojich majiteľov. Nasledoval tanec ,ktorý bol samozrejme prispôsobený mladšej generácií a to výberom disko rytmov. Dnešné zahájenie plesovej sezóny v Dobšinej malo veľký úspech,čo potvrdzuje vysoká účasť detí, ktoré sa na svoj ples tešili. Jeho priebeh si môžete pozrieť vo forme fotografií, ktoré pre náš portál nafotil Vladimír Václavík a krátkeho videa.

{gallery}foto_kultura/ples_cvc{/gallery}

Foto: Vladimír Václavík, video: Redakcia MD

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »