Oznamy mestského rozhlasu v Dobšinej odteraz aj na webe a v aplikácii

Mestský rozhlas je jedným z masových informačných prostriedkov každej obce, či mesta. Prostredníctvom vyhlasovaných oznamov sa obyvatelia dozvedajú o aktivitách samosprávy, kultúrnych, či športových podujatiach, no v neposlednom rade plní aj informačnú úlohu pri mimoriadnych udalostiach. Rozhlas tak poskytuje komplexné oznamovacie informačné služby pre občanov a podnikateľov v meste. Inak tomu nie je ani v Dobšinej, kde si mestský rozhlas získal stále miesto svojimi oznamami, ktoré vyhlasuje v časoch o 10:00 hod a 15:00 hod. Mnohí obyvatelia však upozornili na fakt, že by privítali možnosť nájsť si tieto oznamy aj na stále prístupnom mieste.

Na podnet primátora mesta Dobšiná, Jána Slováka sa preto pracovná skupina v zložení Ing. Janky Skubíkovej, pracovníčky kancelárie prvého kontaktu a Juraja Kariku, webmastera mesta Dobšiná zaoberala riešením, ktoré by vyhovovalo požiadavke obyvateľov, no tiež držalo krok s dnešnou dobou. Na webovom sídle mesta Dobšiná www.dobsina.sk bola preto vybudovaná podsekcia priamo na úvode stránky s názvom „Oznamy mestského rozhlasu pre obyvateľov mesta Dobšiná“, kde od 01.10.2018 denne nájdete aktuálne oznamy presne tak, ako sú vyhlasované prostredníctvom klasického rozhlasu. Oznamy sú dostupné jednak na webovom sídle mesta Dobšiná, ale tiež v prepojenej aplikácii Virtualne, ktorú si môžete stiahnuť z Google Play ( https://play.google.com/store/apps/details?id=com.apps.virtualne ).

Odteraz obyvateľom mesta Dobšiná neujde žiadny oznam, ktorý bol vyhlásený klasickým rozhlasom a nájdu ho doslovne na kliknutie, či už z domova, alebo práce na klasickom PC, alebo v aplikácii na mobilnom telefóne, pričom zverejňované oznamy spĺňajú aj štandardy pre slabozrakých a nevidiacich. Túto novú službu sprístupnilo mesto Dobšiná obyvateľom pre skvalitnenie už existujúcich služieb a neustále sa snaží zlepšovať ich rozsah a poskytovanie.

Red. JK, foto: stock.xchng