Otvorili bikrosovú dráhu na sídlisku

Dobré počasie a výborná atmosféra. Tak by sa dal charakterizovať nultý ročník bikrosových pretekov, ktoré sa konali dnes, 15 júla 2012 na sídlisku Rozkvet. Tieto preteky boli spojené aj so samotným otvoreným novozriadenej bikrosovej dráhy v meste Dobšiná. Mnohí obyvatelia túto správu privítali s nadšením keďže dodnes nevyužitý priestor dostal svoje určenie. Ako nám povedal organizátor a „otec“ projektu Vladimír Václavík: „Bikrosová dráha bude slúžiť širokej verejnosti s dôrazom na zábavu a zmysluplné vypĺňanie voľného času.“

Na preteku sa zúčastnilo dovedna 34 pretekárov z čoho najmladší, Boris Macko mal iba 7 rokov. Pretekári súťažili v piatich kategóriách rozdelených podľa vekových skupín. Špeciálnou kategóriou bola súťaž o najkrajší skok, ktorú vyhral Patrik Velďák. V kategóriách sa najviac darilo Adamovi Labudovi, Tomášovi Slivenskému,  Richardovi Václavíkovi, Dominikovi Legátovi a Jozefovi Semančíkovi. Kompletné výsledky si môžete pozrieť v prehľadnej tabuľke.

1. miesto

Patrik Velďák

Ľubomír Grega

Jogy Semančík

Na otvorení novej bikrosovej dráhy sa zúčastnil aj primátor mesta Karol Horník (Smer-SD), ktorého príhovor si môžete pozrieť vo forme videa pod článkom a programový manažér Karpatskej nadácie PhDr. Rastislav Kráľ, ktorý povedal: „Konkurencia projektov, ktoré žiadali o podporu bola naozaj veľká. Zámer v Dobšinej dostal prednosť a to čo tu vidím je veľmi príjemné prekvapenie. Nezostáva mi než povedať, že ste odviedli vynikajúcu prácu, samospráva, mesto, ale aj miestni dobrovoľníci, ktorým záleží na tom, aby tu vznikol výnimočný areál, ktorý v širšom okolí nenájdeme.“

Na celú akciu dohliadali aj záchranári z EMS s.r.o. Poprad a otvorenie bikrosovej dráhy podporili aj sponzori Mesto Dobšiná, Calisto s.r.o, Mestské Lesy Dobšiná, L-Racing, reštaurácia Vináreň, Tomáš Mišanko – Tomex, Robert Lukáč, SUN Bachledová, hostinec Veronika, Triangel, TatraMoto, CocaCola a Bang.sk. Bikrosová dráha má rozlohu plochy 2400m2, v dĺžke 200m. Celkové výdavky projektu činia 5 400,56 eur z čoho schválená výška dotácie predstavuje 4 800 eur. Ako to dnes na otvorení dráhy vyzeralo vám priblížime vo videu a veľkej fotogalérií pod článkom.

Foto: Redakcia MD & Vladimír Václavík, Video: Redakcia MD

{gallery}foto_sport/bikrosova_draha{/gallery}