Nezaradené

Otvorenie školského roka 2017/2018 v Dobšinej

V pondelok 04. septembra sa medzi takmer 2250 základnými a viac ako 850-timi strednými školami po celom Slovensku, otvorili aj brány škôl v Dobšinej. Po dvojmesačnej prestávke sa znovu začali zapĺňať triedy žiakmi, na ktorých čakali ich učitelia. Následne sa všetci sústredili zväčša v telocvičniach a nádvoriach svojich škôl, na ktorých zazneli slávnostné príhovory. V tomto duchu to prebiehalo aj v Dobšinej, kde žiakov privítali riaditelia škôl a primátor mesta Dobšiná, Ján Slovák. V  školskom roku 2017/2018 miestna základná škola otvorila päť tried prvého a štyri triedy nultého ročníka s celkovým počtom 606 žiakov školy.

Gymnázium otvorilo jednu triedu osemročného štúdia s celkovým počtom 74 žiakov školy. Na SOŠ Dobšiná v dennom štúdiu začína študovať 180 žiakov. Škola má 4 triedy študijných a tri triedy učebných odborov, dve triedy dvojročného štúdia a tri triedy štúdia popri zamestnaní.  Na Spojenej škole, organizačnej zložke Špeciálna základná škola Dobšiná navštevuje školu 111 študentov z toho 37 v odborných učebniach. V Dobšinej sa do škôl pôsobiacich na jej území odobralo dovedna 971 žiakov denného štúdia, ktorým redakcia Dobšinských novín praje veľa úspechov.

Text & foto: Juraj Karika