Otvorenie školského roka 2016/2017 v Dobšinej

Na území celého Slovenska sa 5. septembra 2016 otvorili pre študentov brány škôl. Inak tomu nebolo ani v Dobšinej, kde prví o ôsmej hodine do svojej školy zavítali študenti miestneho gymnázia. Dovedna 88 študentov z toho v prvom ročníku 18 privítala v úvode svojho príhovoru riaditeľka Ing. Alica Krivanská a primátor mesta Dobšiná Ján Slovák, ktorý im poprial zdravie a veľa šťastia v ich štúdiu. Na najpočetnejšej základnej škole sa brány školy otvorili o 9-tej hodine. Po slávnostnom príhovore riaditeľa školy Mgr. Jaroslava Hutníka, primátora mesta Dobšiná a prítomných hostí sa do svojich tried odobralo 602 žiakov, z toho v nultom ročníku 45 a v prvom ročníku 109.

Podobný priebeh malo otvorenie školského roka 2016/2017 aj na Spojenej škole organizačnej zložke SOŠ, kde školu navštevuje 195 žiakov denného štúdia v troch študijných odboroch, z toho je 69 študentov prvého ročníka. Na Spojenej škole, organizačnej zložke Špeciálna základná škola Dobšiná navštevuje školu 122 študentov z toho 43 v odborných učebniach. V Dobšinej sa do škôl pôsobiacich na jej území odobralo dovedna 1007 žiakov, ktorým redakcia Dobšinských novín praje veľa úspechov.

Otvorenie školského roka 2016/2017 na Gymnáziu v Dobšinej

Otvorenie školského roka 2016/2017 na Základnej škole v Dobšinej