Otvorenie motosezóny vyvrcholilo v Dobšinej

V Dobšinej sa 11.05.2019 stretli priaznivci dvojkolesových tátošov. Tí zavŕšili práve v našom meste okresné otvorenie motosezóny, ktoré začalo v Starni, pokračovalo Plešivcom a Rožňavou a vyvrcholilo v Dobšinej. Organizátorom tohto podujatia bol motoklub No Saints. O 13-nástej hodine do mesta dorazila kolóna motorkárov, ktorí svoje nadupané stroje zaparkovali na Námestí baníkov. Medzi nadšencami motoriek sa objavil aj primátor Dobšinej, Ján Slovák a prednosta mestského úradu Pavol Burdiga. Pohľad na naozaj jedinečné a krásne stroje si nenechali ujsť ani obyvatelia.

K jazdcom následne prehovoril aj evanjelický farár Mgr. Radovan Gdovin, ktorý zdôraznil dôležitosť bezpečnosti na cestách a jazdcom udelil požehnanie. Na celom podujatí nechýbalo občerstvenie a dobrá nálada. „Toto podujatie sa už stalo tradíciou. Počasie nám celkom vyšlo. Na akcii sa v Dobšinej zišlo približne viac ako stovka motorkárov. Týmto všetkým „kolegom“ motorkárom by som zaželal veľmi veľa krásnych kilometrov plných zážitkov, nech prebehnú bez akýchkoľvek problémov a samozrejme bez nehody a zranení a dúfam, že sa na zatváraní motosezóny stretneme v takomto počte, keď nie vo väčšom,“ uviedol viceprezident motoklubu No Saints primátor mesta Dobšiná, Ján Slovák.

Text & foto: Juraj Karika