Šport

Obrazom: S. Faggioli pozdravuje z plných dobšinských ulíc motoristických fanúšikov

Presne o 7:00 hodine v piatok 15.07.2016 odštartoval Dobšinský kopec 2016 administratívnym a technickým preberaním súťažiacich. Dobšinský kopec 2016 patrí medzi najvýznamnejšie slovenské automobilové podujatia, keďže je zaradený do seriálu Majstrovstiev Európy pretekov automobilov do vrchu. V Dobšinej sa tento seriál predstaví aktuálne už po piaty krát, pričom na štart by sa podľa zoznamu prihlásených malo postaviť viac ako 130 štartujúcich zo siedmych európskych krajín. Koľko ich presne bude, to sa dozvieme po dnešnom, už spomínanom administratívnom a technickom preberaní, po ktorých nasleduje rozprava s jazdcami, ale aj na námestí v Dobšinej predstavenie vybratých jazdcov a autogramiáda. Po nej bude nasledovať slávnostné otvorenie pretekov a kultúrny program. Ulice Dobšinej žijú naplno a stretli sme v nich aj S. Faggioliho, ktorý skrz našej redakcie pozdravuje všetkých milovníkov motoristického športu, ktorí sa zišli v Dobšinej.

Ulice mesta Dobšiná obrazom

Foto: Juraj Karika