Novým primátorom mesta Dobšiná sa stal Ján Slovák

Komunálne voľby prebehli na území celej našej krajiny včera nevynímajúc naše mesto. Volebné miestnosti sa otvorili o siedmej hodine rannej a voliči mohli hlasovať do 20.-tej hodiny v troch volebných okrskoch. Občania si mohli vybrať jedného kandidáta na post primátora mesta zo siedmych uchádzačov a v prípade poslancov Mestského zastupiteľstva 11 kandidátov z 36 uchádzačov. Zapísaných oprávnených voličov v meste Dobšiná bolo 3690 z toho prišlo k volebným urnám 1843 občanov a odovzdaných platných hlasov bolo 1811 . To činí 49, 94% účasť v komunálnych voľbách. Najväčšiu dôveru sa podarilo získať nezávislému kandidátovi na post primátora Jánovi Slovákovi, ktorý s počtom 957 zvíťazil v komunálnych voľbách v Dobšinej a nahradí tak Karola Horníka (Smer-SD). Prinášame vám aktuálny prehľad o tom, koľko dostali hlasov všetci kandidáti na post primátora mesta.

Meno Strana Počet hlasov
Ján Slovák NEKA 957