Nová štvrť v meste Dobšiná dostáva reálnu podobu

Po nedávnom avizovaní výstavby nájomných bytov v Dobšinej plány samosprávy naberajú reálne kontúry. Na vizualizácii pod príspevkom môžeme vidieť, že zastavacia štúdia pojednáva až z ôsmimi bytovými jednotkami, pritom v každej je 11 až 12 bytov. Plánovaný začiatok výstavby je apríl 2016 a zatiaľ sa mestská samospráva v Dobšinej zaoberá výstavbou dvoch obytných domov. Ďalšia výstavba samozrejme závisí na záujme občanov o takéto nájomné mestské byt. V každom obytnom dome sa počíta aj s jedným bezbariérovým bytom. Samozrejmosťou je aj parkovacie miesto ku každému bytu.

„Myslím, že projektant túto štúdiu spracoval vkusne, pekne a zapadá do daného prostredia. Určíte ešte k tomu pribudne napríklad detské ihrisko, či altánok na grilovanie.“ Povedal primátor mesta Dobšiná Ján Slovák. Mestský nájomný byt musí zostať nájomným po dobu minimálne 30 rokov a potom ho bude možné odkúpiť nájomcom do vlastníctva za zostatkovú hodnotu. Celá štúdia je projektovaná na mestských parcelách.

„Som presvedčený, že to bude veľmi pekné bývanie a za veľmi prijateľných podmienok, čo ma teší a predpokladám, že to bude zaujímavé hlavne pre mladých ľudí , ale samozrejme je to určené pre všetkých“. Dodal primátor Dobšinej Ján Slovák. Ďalšou z výhod bývania v tomto obytnom dome je fakt, že každý byt bude disponovať vlastným plynovým kotlom a nájomca tak bude platiť iba toľko energii, koľko reálne spotrebuje. Dotazníky o záujem na prenájom plánovaných nájomných bytov je stále možné podať na Mestskom úrade v Dobšinej a to do 31.12.2015.

Foto & video: MsÚ Dobšiná