Nová elektroinštalácia a revízia budov Podniku služieb mesta Dobšiná

Vedenie spoločnosti Podnik služieb mesta Dobšiná s.r.o. dlhodobo poukazovalo na nevyhovujúci stav budov. Nevyhovujúce podmienky častokrát dokonca znemožňovali práce a samotnú činnosť podniku. Revízie elektroinštalácie  napriek zohľadňovaniu veku budov už nebolo možné predĺžiť. Mesto ako vlastník, ktorý dáva tieto budovy spoločnosti PSMD do prenájmu, sa rozhodlo investovať do majetku. Poslanci sa na mestskom zastupiteľstve v júni 2016 rozhodli, že spoločnosti poskytnú účelovú dotáciu v sume 30 000 € na novú elektroinštaláciu a revíziu všetkých budov, ktoré spoločnosť na adrese Niže mesta 1039 využíva. Koncom septembra sa uskutočnil prevod peňazí a následne 17. októbra  po prehodnotení cenových ponúk, konateľ spoločnosti poslal záväznú objednávku spoločnosti EAST SK s.r.o. na zhotovenie diela:

• silnoprúd: rozvádzače a montáž, káble nosný systém, koncové prístroje a montáž, nosníky, hlavné vedenie, inštalácia, svietidlá, NO (núdzové svietidlá), revízia a vnútorná elektroinštalácia, revízie a oživenie silnoprúdovej časti, projektová dokumentácia skutočného stavu.

Po týždňoch projektovania podľa vlastných požiadaviek a príprav sa k samotnej realizácii projektu pristúpilo 10. novembra. Komplet práce boli odovzdané 15. decembra 2016, prebehlo preberacie konanie spolu s platnými revíziami, dokladmi a povoleniami. Viacero prác si spoločnosť PSMD urobila vo vlastnej réžii a tak výsledná cena predstavovala sumu 25 338,64 € zvyšných ušetrených 4 661,35 € bolo poukázaných späť na účet mesta. Konateľ spoločnosti vysoko oceňuje prístup a riešenie, ktoré urobilo vedenie mesta spolu s primátorom, vďaka čomu môže PSMD ďalej rozširovať svoju činnosť a tým zvyšovať zamestnanosť a služby v prospech mesta.

Milan Lukáč, konateľ spoločnosti Podnik služieb mesta Dobšiná s.r.o.