Kultúra

Neprispôsobivosť sa meria inak

 

„Toto je rasizmus, na to nemáte právo“: Oháňali sa podgurážené Rómky, ktoré sedeli na cudzom majetku a svojimi zvratkami označkovali verejné priestranstvo vo forme chodníka na ulici SNP v Dobšinej. Po tom čo našu redakciu oslovil pohoršený občan sme sa vybrali na miesto „činu“, kde nás čakali na mol opité Rómky s malým dieťaťom v kočíku.

 

Ako vidieť na našich fotografiách nie len že znečistili verejné priestranstvo, ale svojim správaním a typickým hlučným prejavom a nadávkami osočovali okoloidúcich za sprievodu plaču svojho potomka v kočíku. Mnohí obyvatelia mesta sa otvorene, ale aj oprávnene pýtajú ako sa niečo také môže diať v priamom centre mesta v blízkosti policajného kamerového systému? Taktiež prečo nezasiahne sociálka voči tým, ktorí takto naložia s peniazmi, ktoré dostávajú od štátu navyše za prítomnosti svojich detí?

 

Je taktiež veľmi zaujímavé, že Rómovia sa otvorene oháňajú rasizmom ak ide o ich prečiny. Konkrétne v tomto prípade im zjavne uniklo, že zábery boli zriadené na verejnom priestranstve a taktiež na súkromnom majetku, ktorý bez povolenia okupovali. S touto formou neprispôsobivosti sa obyvatelia mesta Dobšiná stretávajú azda najčastejšie. V každom z prípadov pritom hrá rolu najmä alkohol.

 

Sú aj iné formy neprispôsobivosti, o ktorých spoločnosť mlčí. Medzi ne patrí napríklad aj neplatenie daní a poplatkov mestu. Neraz sa pritom jedná o majetné osoby, ktorým by možno stačilo odmontovať a predať spätné zrkadlo z „bavoráku“ na zaplatenie ich dlhov. Ale evidentne nechcú. Nech to nazývame hocijako stále je to istá forma neprispôsobivosti a tým sa radia k Rómkam na ulici z dneška, ktoré si môžete pozrieť vo fotogalérií.

 

Foto: Redakcia MD

 

{gallery}foto_krimi/opita_ciganka{/gallery} 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »