Kultúra

Nedeľa s Retro Music Band na námestí

V nedeľu 07. júla 2013 sa o 18.-nástej, pred Mestským kultúrnym strediskom, na ploche námestia rozozvučala hudba, ktoré najmä tým starším priblížila roky ich mladosti. Postarala sa o to skupina Retro Music Band z Rožňvy, ktorá vo svojom repertoári načrela do 30. až 50. rokov minulého storočia. Na námestí sa okrem pamätníkov zbehli aj mladí, ktorých tento štýl hudby oslovil. V spomínaných rokoch začal aj na územie Slovenska prenikať džez, swing, country and western, ale aj iné vtedy populárne žánre, ktoré ovplyvnili vtedajších hudobníkov.

Za mnohých spomeňme veľmi známeho speváka, herca a spoluzakladateľa slovenskej operety Františka Krištofa Veselého, či autorskú trojicu Ježeka, Voskovce a Wericha, ktorých skladby odzneli v podaní Retro Musiac Band aj dnes v Dobšinej. Dnešným podujatím sa tak dnes oficiálne začalo Dobšinské kultúrne leto. Mestské kultúrne stredisko pripravilo pre všetky vekové generácie program, kde si môže prísť každý na svoje aj vo svojom rodnom meste.  Pod príspevkom vám prinášame fotografie a krátke video z dnešného vystúpenia Retro Musiac Band v Dobšinej.

{gallery}foto_kultura/retro_2013{/gallery}

Foto & video: Redakcia MD