Šport

Návšteva KST z Dobšinej v Šternberku

 

Mestá Šternberk a Dobšiná delí vzdialenosť 346 kilometrov. A napriek túto vzdialenosť mestá od roku 1974 spája priateľstvo, ktoré trvá dodnes. V rámci Klubu slovenských turistov v Dobšinej sa toto priateľstvo podarilo upevniť aj prostredníctvom pobytu občanov mesta Dobšiná v Šternberku. Zájazd sa konal v termíne od 18. – 21. augusta v rámci 34. výročia prechodov na počesť SNP. Vekový priemer 42 člennej výpravy bol okolo 35 rokov, pričom najmladší účastník mal 6 rokov a najstaršej účastníčke bolo 66 rokov.

Cestou zo Slovenska si všetci účastníci turistickej akcie vybehli z Ostavice na Lysú horu s prevýšením takmer 1 000 metrov. Po príjazde do Šternberka všetkých privítal starosta mesta, pán Stanislav Orság. V priebehu dní sa účastníci zúčastnili pripraveného programu, medzi ktorý patril výstup na Praděd, návšteva Karlové Studánky, hrad Bouzov, jaskyňa Javoríčko, ako aj priateľské posedenie s miestnymi Šternberčanmi.

V mene KST Dobšiná by sme chceli poďakovať pánovi Karlovi Fialovi za ochotu, ako aj pomoc pri organizovaní celej akcie. Starostovi mesta Šternberk Stanislavi Orságovi, ktorý tieto aktivity podporil a vidí v nich zmysel a potenciál pre ďalší rozvoj: „Spolupráca miest Šternberk a Dobšiná sa tradične odohráva hlavne v oblasti detí a mládeže (Partnerské hry mládeže), výmeny škôl, kultúry (maliarsky a fotografický plenér) a i športu dospelých (Old boys futbal). Som veľmi rád, že sa teraz k týmto aktivitám zapísala i spoločná akcia Klubu slovenských turistov v Dobšinej a miestnych priateľov Slovenska. Teší ma, že celý štvordenný program prebehol „na jednotku“ a vďaka tomu sa rozšírili možnosti pre občanov oboch miest poznať iný kraj a kultúru.“ Hlavné poďakovanie patrí primátorovi mesta Dobšiná Jánovi Slovákovi a Mestu Dobšiná, vďaka ktorým sa celá akcia mohla zrealizovať.

Odkaz od primátora J. Slováka pre Šternbernčanov: „Veľmi ma teší spolupráca našich partnerských miest aj v takomto smere. Je veľmi dôležité, aby toto partnerstvo a spoluprácu pociťovali hlavne naši obyvatelia. Turisti v Dobšinej majú veľkú základňu a pevne verím, že spoločne pripravíme podobné vydarené stretnutie aj u nás v Dobšinej. Úprimné poďakovanie patrí vám všetkým, ktorí ste sa akokoľvek pričinili k tomuto podujatiu.“ Ďalšie poďakovania patria Mgr. Liborovi Slobodovi za komentovanú prehliadku Expozácie času, p. Gottwaldovej, kastelánke hradu Šternberk, ako aj všetkým, ktorí sa podieľali na celom programe. Celá turistická akcia prebehla vynikajúco, počasie prialo turistickým akciám a veríme, že čoskoro sa môžeme tešiť na návštevu Šternbernčanov v našom meste.

Organizačný výbor KST

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »